گوناگون

غرق شدن دو کشتی مهاجران در یک روز؛ حدود ۱۰۰ نفر جان باختند

پزشکان بدون مرز روز جمعه ۱۳ نوامبر (۲۳ آبان) اعلام کرد که در اثر غرق شدن یک کشتی در سواحل نزدیک به لیبی ۲۰ نفر کشته شدند، این در حالی است که چند ساعت پیش از این حادثه، ۷۴ مهاجر دیگر در حادثه‌ای مشابه جان باخته بودند….

این سازمان غیر دولتی در حساب توییتر خود گفت: «تیم‌های پزشکان بدون مرز در نزدیکی شهر صرمان (شمال شرقی لیبی) سه زن را نجات دادند که تنها بازماندگان غرق شدن کشتی‌ای بودند که ۲۰ نفر قربانی داشت.»

این سازمان غیر دولتی تصریح کرد که افراد نجات یافته در شوک و وحشت هستند چراکه شاهد بودند عزیزانشان در زیر امواج دریا ناپدید شده و در مقابل چشمانشان جان باختند.

اندکی قبل از این حادثه، سازمان بین‌المللی مهاجرت تعداد قربانیان یک کشتی در نزدیکی سواحل شهر خمس که در فاصله ۱۸۰ کیلومتری شهر صرمان است دست کم ۷۴ نفر اعلام کرد. گارد ساحلی لیبی و ماهیگیران توانستند ۴۷ نفر را نجات دهند و به ساحل منتقل کنند.

به گزارش یورونیوز، لیبی از زمان سقوط حکومت معمر قذافی در سال ۲۰۱۱، همچنان بی‌ثبات است و با وجود توافق میان دولت وحدت ملی از یک سو و خلیفه حفتر و حامیانش از سوی دیگر، هنوز حاکمیت منسجمی در این کشور وجود ندارد.

با وجود ناامنی، این کشور از سال ۲۰۱۱ همچنان به‌عنوان یک نقطه مهم ترانزیتی برای مهاجران که به دنبال رسیدن به اروپا هستند، تبدیل شده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا