گوناگون

ایران، دیگر مرزی با ارمنستان نخواهد داشت

بعد از پس گرفته شدن خاک آذربایجان از ارمنستان و حل اختلاف در قرا باغ ، نهایتا منجر بە آن خواهد شد کە ایران مرز خود را با ارمنستان از دست بدهد….

خبرگزاری “فارس وابستە” بە سپاە پاسداران در این ارتباط ، نوشته است: « توافق مابین ارمنستان و جمهوری آذربایجان دال بر این است کە تحولات تازە هیچ معنایی ندارند جز اینکە ما فقط مرز خود را با ارمنستان از دست دادەایم.»

این توافق جدای از این کە خسارات اقتصادی زیادی بە رژیم ایران وارد می‌کند، بلکه موجب افزایش نگرانی‌های امنیتی رژیم نیز شدە است.

رسانەهای رژیم جمهوری اسلامی اعلام می کنند برغم پشتیبانی از جمهوری آذربایجان  خواهان تامین حقوق ارمنی‌ها نیز بودیم اما متاسفانه نتیجه کار چیزی غیر از خواستهای ما  می شود.

رژیم «ولایی» اسرائیل، ترکیە و جمهوری آذربایجان را متهم بە سازش و همدستی کردە است و نگرانی خود را نیز اعلام می کند.

طبق این توافق دو منطقه آغ دام و اراضی جمهوری آذربایجان در منطقه قازاخ که تحت کنترل جمهوری ارمنستان بود به آذربایجان واگذار شده و ارمنستان منطقه کلبجر و لاچین را نیز طی هفته های آینده به جمهوری آذربایجان واگذار کرده و کریدور لاچین را نیز تا عرض ۵ کیلومتر پشت سر خواهد گذاشت. تامین امنیت این کریدور ارتباطی مهم توسط جمهوری آذربایجان صورت می گیرد. علاوه بر این محورهای حمل و نقل جدید برای متصل کردن جمهوری خودمختار نخجوان به مناطق غربی جمهوری آذربایجان ایجاد خواهد شد. نیروهای روس نیز به طور کامل بر تمامی این مناطق کنترل و نظارت خواهند داشت.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا