گوناگون

احتمال تعطیلی فراگیر در کشور

این روزها که کروناویروس روزانه جان صدها تن از هموطنان ما را می‌گیرد و خانواده‌های ایرانی را در سراسر کشور داغدار می‌کند،بالاخره رئیس دولت دوازدهم موافقت کرد که تعطیلی فراگیر در کشور اجرا شود.

همدلی| به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، در جلسه دیروز هیات وزیران که به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رئیس جمهوری برگزار شد، سیاست‌های جدید دولت برای پیشگیری و مقابله با کرونا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این جلسه حسن روحانی ضمن صدور دستورات لازم به دستگاه‌های اجرایی، اظهار داشت: امروز وظیفه اصلی دولت حفظ سلامت مردم و مهار ویروس کروناست. به همین منظور و با توجه به گسترش بیماری، افزایش ابتلا و مرگ و میر و فشار سنگین به بخش بهداشت و درمان، دولت ناچار است مطابق نظر کارشناسان، سیاست‌ها و محدودیت‌های جدیدی مقرر کند و با تعطیلی فراگیر، مانع پیشروی این ویروس مخرب شود.

دکتر روحانی در ادامه، دستور داد نحوه کمک مالی و معیشتی به اقشار آسیب‌پذیر بررسی و به دولت گزارش شود. وی همچنین از مردم خواست برای تحقق اهداف طرح و تأمین سلامت خود، همکاری لازم را مبذول کنند. لازم به ذکر است این طرح دارای ابعاد گسترده‌ای نظیر تست سریع، تست فراگیر، غربالگری و نظارت بر قرنطینه است و محدود به تعطیلی کشور نیست. لذا رئیس جمهور به وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و کشور دستور داد ابعاد وسیع این طرح بهداشتی – درمانی را برای مردم تشریح کنند.

دکتر روحانی در پایان خاطرنشان کرد: دولت همواره آماده پذیرش نظر کارشناسان است. در ادامه این جلسه، وزارت کشور گزارشی از اقدامات انجام شده در «قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا» به هیات وزیران ارائه داد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا