ورزشی

با ۱۶ تیم لیگ برتری در ساعات پایانی نقل و انتقلات

تیم های لیگ برتری تا پایان روز پنجشنبه فرصت دارند تیم خود را تکمیل کنند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، فصل نقل و انتقالات تابستانی ۹۹ تا ساعاتی دیگر به پایان خواهد رسید و تیم‌ها نهایتاً تا ساعت ۲۴ پنجشنبه ۲۹ آبان فرصت دارند تا نقل و انتقالات مورد نظر خود را انجام دهند و پس از آن تنها اجازه جذب بازیکنان سهمیه آزاد را خواهند داشت. به این بهانه به بررسی وضعیت نقل و انتقالات تیم‌های لیگ برتری می‌پردازیم:

پرسپولیس

پرسپولیس فصل پر رفت و آمدی در نقل و انتقالات پشت سر گذاشت و این موضوعی است که هواداران این تیم در سال‌های اخیر کمتر به آن عادت داشته‌اند. علیرضا بیرانوند که پیش از پایان فصل قبل از این تیم جدا شده بود و بعد از آن هم مهره‌های کلیدی این تیم مثل ترابی، علیپور، خلیل‌زاده و نادری از جمع سرخپوشان جدا شدند و باشگاه برای پر کردن جای خالی آنها با چالش جدیدی روبرو شد. احسان پهلوان، میلاد سرلک، حامد لک و عیسی آل کثیر از جمله نفراتی بودند که جذب پرسپولیس شدند. سرخپوشان با محرومیت آل کثیر و جدایی خلیل‌زاده به دنبال جذب یک مدافع و یک مهاجم هستند. هرچند با بازگشت انصاری و جذب مهدی‌خانی تا حدودی نسبت به این موضوع گام برداشتند ولی بعید به نظر می‌رسد نیازهای یحیی در نقل و انتقالات تمام شده باشد.

استقلال

آبی‌ پوشان هم فصل پر رفت و آمدی داشتند ولی از لحاظ ثبات و حفظ نفرات کلیدی بهتر از رقیب دیرینه عمل کردند. آنها به جز روزبه چشمی و علی کریمی بازیکن مهم دیگری از دست ندادند و البته نفرات مهمی را جذب کردند که می‌توان در بین آنها به محمدحسین مرادمند، رشید مظاهری و مهدی مهدی‌پور اشاره کرد. به نظر می‌رسد استقلال کارش در نقل و انتقالات تمام شده باشد و خبر از خرید پر سروصدا برای این تیم نیست.

تراکتور

تراکتوری‌ها این فصل هم مثل فصل قبل خرید پر سروصدای آنچنانی نداشتند و به دور از حاشیه‌ها و بمب ترکاندن به دنبال رفع نیازهای خود بودند. جدایی نفرات مهمی مثل اسدی، سلیمی، انصاری و مظاهری وضعیت این تیم را کمی تحت الشعاع قرار داد و در جذب برخی از نفرات از جمله شهریار مغانلو و رضا قوچان نژاد هم ناکام ماندند. مهم‌ترین خرید تراکتور به نظر می‌رسد سعید واسعی از پیکان باشد و به گفته تراکتوری‌ها این تیم در خط حمله و دفاع نیاز به جذب بازیکن داشته که رضا عباس زاده برای خط حمله جذب شد و همچنان مساله جذب یک مدافع میانی در این تیم مطرح است.

سپاهان

طلایی‌پوشان که فصل قبل در قهرمانی و حتی کسب سهمیه ناکام ماندند این فصل تغییرات گسترده‌ای در کادر مدیریت و فنی داشتند و نفراتی هم جذب کردند. سپاهان تقریباً به جز سعید آقایی مهره مهم دیگری از دست نداد و سایر نفراتی که جدا شدند به نوعی توافقی بوده یا در فهرست مازاد تیم قرار داشتند. آنها در جذب نفراتی مثل علی کریمی و رضا اسدی ناکام بودند و از جمله نفرات مهم جذب شده هم می‌توان از اسماعیلی‌فر، نژادمهدی، خلعتبری و روح‌الله باقری نام برد. کار سپاهان هم در نقل و انتقالات تمام شده به نظر می‌رسد.

شهر خودرو

تیم مشهدی که این فصل قرار است با هدایت مهدی رحمتی پیش برود هم فصل پر رفت و آمدی در نقل و انتقالات داشت و بازیکنان مهمی مثل سعید صادقی، محمدحسین مرادمند، محمد قاضی، میلاد سرلک و محمدرضا خلعتبری از این تیم جدا شدند و نفرات جدیدی به خدمت گرفتند که امیرحسین کریمی، احمد الجبوری و میلاد فراهانی جزو نفرات شاخص آنها بودند. به نظر می‌رسد شهر خوردو از لحاظ مهره‌های اسمی از فصل قبل وضعیت پایین‌تری دارند ولی شروع مقتدرانه ای در لیگ داشتند.

فولاد خوزستان

فولاد هم فصل تقریباً پر رفت و آمدی داشت. آنها نفراتی مثل ساسان انصاری، درخشان مهر، فروزان، عباسی و مهران موسوی را جذب کردند و بازیکنان کلیدی تیم مثل پاتوسی هم حفظ شدند ولی شهاب گردان و حسن بیت سعید نفرات مهمی بودند که از این تیم جدا شدند. فولاد نفرات جوانی هم به جمع بازیکنانش اضافه کرده است.

صنعت نفت آبادان

بازیکنان اسم و رسم داری جذب تیم محبوب آبادانی شدند که می‌توان از حسن بیت سعید، حامد فلاح زاده، حکیم نصاری، رضا خالقی فر و فرزین گروسیان نام برد ولی مهم‌ترین بازیکنان این تیم یعنی عیسی آل کثیر و میلاد جهانی و نفراتی مثل رضا جبیره و محمد دریس را از دست دادند. به نظر می‌رسد وضعیت صنعت نفت به خوبی فصل گذشته نباشد.

گل گهر سیرجان

پس از بقا در لیگ نوزدهم حالا با جذب امیر قلعه‌نویی به عنوان پرافتخار ترین سرمربی لیگ برتر قصد دارند فصل متفاوتی تجربه کنند. گل گهر تیم با کیفیتی بود و مهره‌های خوبی هم در اختیار داشت که به جز احمد موسوی اکثر بازیکنان کلیدی تیم حفظ شدند و نفرات مهمی مثل علیرضا حقیقی، آرمین سهرابیان، میلاد زکی‌پور، سعید صادقی و محسن کریمی را به خدمت گرفتند. گل گهر یک بازیکن دیگر در پست دفاع راست نیاز دارد و باید دید موفق به جذب آن می‌شود یا نه.

ماشین سازی تبریز

تیم دوم تبریزی کلی بازیکن از دست داد و کلی بازیکن جدید به خدمت گرفت و چهره متفاوتی در لیگ بیستم خواهد داشت. آنها با هدایت بیاتلوی جوان بازیکنان مهمی مثل حامد لک، بابک حاتمی، محمد مسلمی‌پور و عزیز معبودی را از دست دادند و مهم ترین خرید این تیم را می‌توان پیمان بابایی دانست که مورد توجه تراکتور هم بود. ماشین سازی بازیکنان زیادی از لیگ دسته اول به خدمت گرفته است.

نساجی مازندران

تقریبا تمام نفرات کلیدی خودش را از دست داد. بازیکنانی مثل حقیقی، شجاعی، عباس زاده، ماهینی، عاشوری و میری از این تیم جدا شدند که همه نفرات کلیدی و مهم تیم در فصل گذشته بودند و بازیکنانی هم به خدمت گرفتند که شاخص ترین آنها میلاد کمندانی، روزبه شاه علیدوست، مهرداد بایرامی و آرش افشین هستند. نساجی به نظر می‌رسد نسبت به فصل گذشته از لحاظ مهره شرایط خوبی ندارد ولی در نتیجه‌ گیری در هفته نخست عالی بودند و صدر نشین لیگ برتر هستند.

مس رفسنجان

در ورود به لیگ برتر به کلی چهره تیم را تغییر داده و بیشترین ورودی را با جذب ۱۷ بازیکن تا اینجای کار داشتند که می‌توان به نفراتی مثل رحیم زهیوی، سجاد آشوری، علیرضا نقی‌زاده، عقیل کعبی، محمد قاضی، مسیح زاهدی و فراز امامعلی اشاره کرد. مس کار سختی در لیگ بیستم دارد ولی مقابل استقلال نشان دادند تیم خوبی هستند و با وجود شکست عملکرد خیلی بدی نداشتند.

نفت مسجد سلیمان

اوضاع خوبی در این تیم مشاهده نمی‌شود. بلاتکلیفی ماجرای تیم‌داری وزارت نفت و مسائل مدیریتی و مشکلات مالی و رفت و آمد های مجتبی حسینی نشان می‌دهد انتظار وضعیت خیلی خوبی از این تیم در فصل جدید نباید داشت. آنها شش بازیکن خریدند که محمد بلبلی، بهزادی کریمی و میثم تهیدست از جمله آنها بودند.

سایپا

نارنجی پوشان که فصل قبل رو به جوانگرایی کامل آورده بودند این فصل آمدند تا مشکل خود در کمبود تجربه در تیم را جبران کرده و نفرات با تجربه در کنار جوانان خود به کار بگیرند و جذب حسین ماهینی، محسن مسلمان، مهرداد عبدی و حسین مالکی در این راستا بوده است. بازیکنان مهمی هم از سایپا جدا شدند از جمله فلاح‌زاده، شفیعی، سهرابیان، آرمان رمضانی، معین عباسیان و شاه علیدوست کاپیتان این تیم. سایپا مقابل پرسپولیس موفق شد تساوی بگیرد و فصل را با قدرت شروع کرد.

پیکان

محمد دریس، محمد نوری، فرزاد حاتمی، رضا جبیره و مهدی شریفی خریدهای شاخص پیکان بودند که تعدادی از آنها با نظر تارتار که به تازگی به این تیم آمده جذب شدند. جابر انصاری، سعید واسعی، جلال علی محمدی، مهران موسوی، فراز امامعلی، شهریار مغانلو، علی حمودی و محمد دریس نفرات مهم جدا شده از پیکان هستند و روی کاغذ می‌توان گفت این تیم قدرت فصل گذشته را ندارد ولی باید در زمین عملکرد آنها را دید.

آلومینیوم اراک

تیم دیگر صعود کرده به لیگ برتر هم نفرات شاخصی مثل شریفات،‌ آریا کیا، جابر انصاری، عزیز معبودی، ایرانپوریان، ربیع خواه و آقاخان را جذب کرده و در این خصوص به نسبت یک تیم تازه لیگ برتری شده عملکرد خوبی داشتند. صحبت از جذب پورحمیدی از استقلال هم وجود دارد.

ذوب آهن اصفهان

سبزهای اصفهانی فصل پر رفت و آمدی داشتند و به اندازه یک تیم کامل مهره کلیدی و مهم از دست دادند. از جمله اسماعیلی‌فر، مهدی خلیل، نژادمهدی، احسان پهلوان، مهدی پور، هادی محمدی، وفا هخامنش، حمید بوحمدان و محمدرضا عباسی و در مقابل بازیکنانی مثل علی دشتی، شهاب گردان و میلاد جهانی جذب شدند. ذوب آهن چهره متفاوت و جوان شده ای در فصل جدید دارد و کار رحمان رضایی سخت است. هرچند در اولین گام عملکرد خوبی مقابل فولاد داشتند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا