احزاب و شخصیت‌ها

اردشیر امیرارجمند: ابتلای میرحسین و رهنورد به کرونا و دروغ‌پردازی‌های رسانه‌های امنیتی

دروغ پردازی، آئین حکمرانی نظام مستبد و ناکارامدی است که با پشت کردن به مردم، خود را حصر کرده است و آزادی، رفاه، آسایش و حتی سلامت مردم را به گروگان گرفته است، اما هنوز موفق به گروگان‌گرفتن وجدان آنها نشده است و راهی جز دروغ پردازی برای ادامه حیات ندارد.

به نام خدا
موسوی و رهنورد چه در هنگام داشتن مسئولیت رسمی و چه بعد از آن، مانند عموم مردم و افراد معمولی زندگی کردند تا با درد و رنج و نیازهای اقشار مختلف مردم آشنا باشند و همدل و همراه با آنها. نه اهل رانت دادن بودند و نه رانت خواری. در حصر هم همه سختی‌ها را صبورانه و با صلابت برای احیای حقوق مردم تحمل می‌کنند، اما متواضعانه از مواضع شرافتمندانه و مشروع خود و پایداری بر عهد خود با مردم عقب نشینی نمی‌کنند و در این ایام کرونایی طبیعتا بیشتر از پیش دل‌نگران سلامت مردم بویژه اقشار محروم جامعه هستند.

علت دروغگویی و عصبانیت مسئولان این حصر غیرقانونی، متانت و استقامت محصورین است که اجازه نمدمالی و لوث کردن آن را نمی‌دهند؛ وگرنه آنها بهتر از هر کس می‌دانند که دیدارهای موسوی و رهنورد محدود به اعضای خانواده است و تردد اجباریِ حصربانان.
آنها بر خلاف دویست سیصد نفر از اعضای حلقه سخت قدرت که به حسابِ ملت دربند و دچار سختی معیشت، روزانه و گاهی در چند نوبت مورد تست قرار می‌گیرند، از تدابیر ویژه و پر هزینه برخوردار نیستند و مانند عموم مردم کشور در معرض این بیماری خطرناک هستند.

جعل خبر در مورد حصر و محصورین سرفراز در ده‌سال گذشته از جانب بنگاه‌های خبری و ارتش سایبری که با هزینه‌های کلان توسط نهادهای امنیتی در مغایرت کامل با منافع ملی اداره می‌شوند امر تازه ای نیست.

خبرگزاری فارس و برخی دیگر از ارگان‌های زنجیره‌ای سپاه مدعی شده‌اند که خانم “زهرا رهنورد از سال ۹۶ به صورت رسمی در حصر نیست”.

نخست باید مشخص کنند مستند به کدام سند رسمی و قانونی و اعلام رسمی با پذیرش مسئولیت حقوقی و استلزامات آن، این حصر به صورت رسمی از سال ۹۶ در مورد خانم رهنورد رفع شده است؟ آیا ایشان اکنون می‌تواند همه حقوق مدنی و سیاسی و اجتماعی خود را استیفا نماید؟ مثلا می‌تواند هر وقت به هر کجا خواست شخصا و بدون مزاحمت برود و یا آزادانه فعالیت اجتماعی و سیاسی داشته باشد؟ بگذریم از اینکه بر اساس همین خبر، اگر می‌پذیرند که ایشان حداقل قبل از ۹۶ به صورت رسمی در حصر بوده است لازم است، در نظامی که ادعا می‌شود حقانی‌ترین، قانونی‌ترین و دموکراتیک‌ترین نظام سیاسی جهان است، مردم بدانند بر چه مبنای حقوقی و قانونی و با طی کدام آئین رسمی و قضایی سه تن از شخصیت‌های ملی بدون هیچ گونه حق دفاع، ده سال در حصر و در معرض سخیف‌ترین اتهامات و تهمت‌های پیاپی قرار گرفته‌اند؟

دروغ پردازی، آئین حکمرانی نظام مستبد و ناکارامدی است که با پشت کردن به مردم، خود را حصر کرده است و آزادی، رفاه، آسایش و حتی سلامت مردم را به گروگان گرفته است، اما هنوز موفق به گروگان‌گرفتن وجدان آنها نشده است و راهی جز دروغ پردازی برای ادامه حیات ندارد.

کلمه

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا