ورزشی

چرا هیات رئیسه فدراسیون والیبال کشور قدرت تصمیم گیری ندارد؟!

وزارت ورزش با مداخله غیر حرفه ای خود سبب آشفتگی در فعالیت فدراسیون های مختلف ورزشی گردیده. یکی از آخرین موارد این گونه مداخله ها نادیده گرفتن نقش هیات رئیسه فدراسیون والیبال در گزینش سرمربی تیم ملی بزرگسالان است.

اعمال فشار وزیر بسیجی ورزش ؛ تشکیل هیات رئیسه والیبال فقط برای تایید تصمیمات رئیس!

در حالی که قرار است جلسه هیات رئیسه فدراسیون والیبال در راستای انتخاب سرمربی تیم ملی بزرگسالان برگزار شود، داورزنی از روزهای گذشته سرمربی جدید تیم ملی را معرفی کرده است!به گزارش ایسنا، امروز قرار است سومین جلسه هیات رئیسه فدراسیون والیبال ایران در سال جاری برگزار شود که بحث انتخاب سرمربیان تیم های ملی بزرگسالان و نوجوانان از جمله محورهای برگزاری این جلسه هستند.در حالت معمول برگزاری این جلسات با توجه به اهمیت تصمیمات خرد جمعی جای نقد ندارد اما اکنون با توجه به اتفاقات رخ داده طی روزهای گذشته به نظر می‌رسد که جلسات هیات رییسه فدراسیون والیبال بیش از آنکه نقش تصمیم گیری جمعی در موضوعات مختلف را داشته باشد، بیشتر برای تایید تصمیمات رییس فدراسیون برگزار می‌شوند.

موضوع از آنجایی قابل تامل است که پس از اعلام دو گزینه نهایی هدایت تیم ملی والیبال، اعضای هیات رئیسه و کمیته فنی فدراسیون در مصاحبه های خود اعلام کردند که پس از انجام آخرین بررسی ها و دریافت برنامه های نهایی دو مربی، سرمربی جدید سروقامتان معرفی خواهد شد.با وجود این صحبت ها، محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال در آخرین مصاحبه خود که پیش از جلسه  ۲۸ آبان هیات رئیسه انجام شد، در اقدامی قابل تامل ولادیمیر آلکنو را به عنوان سرمربی جدید تیم ملی معرفی کرد. این موضوع در حالی بود که طبق خبر روابط عمومی فدراسیون، قرار است در جلسه امروز هیات رئیسه راجع به این موضوع جمع بندی نهایی صورت بگیرد!

اکنون با توجه به موضوع مطرح شده، این پرسش پیش می آید که آیا هیات رئیسه فدراسیون والیبال نقش تایید کننده تصمیمات فردی رئیس فدراسیون را دارد یا منبع و محل گرفته شدن تصمیمات خرد جمعی است؟ موضوعی که به نظر می‌رسد باید پاسخ روشنی در رابطه با آن توسط فدراسیون ارائه شود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا