گوناگون

حمله به سفارت آمریکا؛ ۶۰ روز آینده

به گزارش خبرگزاری فرانسه، سفارت آمریکا در بغداد بار دیگر هدف حمله راکتی قرار گرفت که در پی این حمله پدافند ضد موشکی سفارت فعال شد.

این حمله تنها ۲ ساعت پس از گفت‌وگوی تلفنی مطظفی کاظمی، نخست وزیر عراق و مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا روی داد. بر اساس بیانیه دفتر نخست وزیر عراق دو طرف به‌ویژه درباره آینده همکاری دو کشور گفت‌وگو کرده‌اند.

این نخستین حمله راکتی به سوی ساختمان‌های آمریکا در عراق در یک ماه گذشته است. پیش از این برخی گروه‌‌های تحت حمایت رژیم ایران در عراق، از جمله کتائب حزب الله اعلام کرده بودند که حمله به اهداف متعلق به ایالات متحده در خاک عراق را متوقف می‌کنند.

کتائب حزب الله امروز در بیانیه ای با اشاره به حمله شب گذشته گفته است: انجام این حملات از دو حالت خارج نیست؛ یا روی نادانی عاملان حملات است و یا اینکه اقدامی در جهت مزدوری برای ترامپ و تیم او بوده است.

رئیس سابق “سیا”: ۶۰ روز آینده بسیار خطرناک است

“جان برنان” رییس پیشین آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) درتازه ترین اظهار نظر درمورد تصمیم گیری های ترامپ گفت: ۶۰ روز آینده با حضور ترامپ در کاخ سفید، روزهای بسیار خطرناکی است.

برنان در واکنش به اخراج «کریس کربز» مدیر آژانس امنیت سایبری از سوی ترامپ به شبکه خبری سی ان ان گفت: ترامپ فردی را که کاملا دراین حوزه احاطه داشت را اخراج کرد، کربز فردی بود که توانست انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را ایمن سازد.

برنان که در دوران ریاست جمهوری اوباما ریاست سیا را عهده دار بود در ادامه گفت: ترامپ همچنان قصد ربودن نتیجه انتخابات از جو بایدن را دارد، هر فردی که در مخالفت با وی باشد و هرگونه سخنی که بر وفق خواسته او نباشد را محکوم می کند، در نتیجه کریس کربز را هدف چنین انتقامجویی قرار داد و بنابر ادعاهای بی اساس درمورد نتیجه انتخابات اخراج کرد.

رئیس سابق سیا افزود: از نقطه نظر امنیت ملی، ۶۰ روز آینده، روزهای بسیار بسیار خطرناکی خواهند بود، چراکه ترامپ اگر احساس ضدیت و دشمنی با هر جریانی داشته باشد، با آنها برخورد خواهد کرد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا