گوناگون

در حمله اسرائیل به سوریه “پنج عضو سپاه قدس” کشته شده‌اند

سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه از کشته شدن دستکم “پنج عضو” نیروی قدس سپاه پاسداران در حمله هوایی اسرائیل به خاک سوریه خبر داده است. مقامات جمهوری اسلامی هنوز واکنشی در این رابطه نشان نداده‌اند….

خبرگزاری فرانسه به نقل از سازمان‌دیده‌بان حقوق بشر سوریه مستقر در لندن گزارش داده است که در جریان حمله جنگنده‌های اسرائیل به مواضع نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سوریه دست‌کم ده سرباز کشته شده‌اند. طبق این گزارش دست کم‌ پنج تن از کشته‌شدگان ایرانی بوده‌اند.

ارتش اسرائیل روز چهارشنبه ۲۸ آبان (۱۸ نوامبر) در بیانیه‌ای اعلام کرد جنگنده‌های اسرائیلی اهدافی متعلق به نیروی سپاه قدس ایران و ارتش سوریه را در جنوب کشور سوریه بمباران کرده‌اند. به گفته مقامات ارتش اسرائیل جت‌های جنگنده در این حمله هوایی انبارها، مجتمع‌های نظامی، ایستگاه‌های فرماندهی و سامانه‌های موشک‌های زمین به هوا را هدف قرار داده‌اند.

در این بیانیه تصریح شده بود، ارتش اسرائیل در پی کشف بمب‌های دست‌ساز در منطقه حائل مرزی با سوریه که با حمایت ایران جاگذاری شده بودند، دست به این حملات هوایی زده است.

خبرگزاری دولتی سوریه نیز گزارش کرده بود که در این حمله دست‌کم سه سرباز کشته شده‌اند. تلویزیون دولتی سوریه با اشاره به کشته شدن سه‌ سرباز در این حمله گزارش داده بود، پدافند هوایی ارتش سوریه موفق به خنثی کردن چند موشک اسرائیلی پیش از اصابت به هدف شده است.

به گفته سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه افزون بر سه سرباز سوری، پنج عضو احتمالی سپاه قدس و همچنین دو سرباز عضو نیروهای شبه‌نظامی طرفدار ایران در حمله هوایی اسرائیل کشته شده‌اند.

این سازمان حقوق بشری اطلاعات خود را از فعالان محلی در سوریه دریافت می‌کند و صحت این اطلاعات به طور مستقل قابل تأیید نیست.

اسرائیل در بیانیه خود اشاره‌ای به شمار تلفات نکرده بود. مقامات جمهوری اسلامی هنوز نسبت به این خبر واکنشی نشان نداده‌اند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا