اخبار

پرتاب ۲۳ راکت به کابل: ۸ نفر کشته شدند

بنا بر اعلام وزارت داخله افغانستان ۲۳ راکت به کابل پرتاب شده است. بر اساس آخرین گزارش‌ها شمار تلفات این حمله راکتی به هشت نفر رسیده و شمار زخمی‌ها هم به ۳۱ نفر رسیده است. این آمار نهایی نیست و ممکن است افزایش یابد….

صبح شنبه، اول آذر، تعدادی موشک به ساختمان‌های منطقه سبز کابل که اغلب سفارت‌خانه‌ها و اداره‌های دولتی در آن قرار دارند شلیک شد و تعدادی کشته و مجروح برجا گذاشت.

به گفته طارق آرین، سخنگوی وزارت داخله افغانستان حوالی ساعت ۸:۴۰ صبح امروز اول آذر ۲۳ موشک از منطقه تهیه مسکن حوزه ۱۷ شهر کابل و منطقه بین چهارراهی گل سرخ و چهاراهی مارکیت در حوزه چهارم شهر کابل، از دو خودرو باری نوع سوزکی به کابل پرتاپ شده است.

طبق این گزارش در حوزه دوم شهر کابل پنج موشک فرود آمده که در این حوزه یک نفر کشته و ۱۰ نفر مجروح شده‌اند. در حوزه ۱۱ نیز چهار موشک فرود آمده که منجر به کشته شدن سه نفر شده است و ۱۲ نفر دیگر نیز مجروح شده‌اند. در حوزه شانزده کابل هم یک موشک فرود آمده که بر اثر آن یک نفر کشته و چهار نفر مجروج شده‌اند.

در حوزه نهم نیز یک موشک فرود آمده که دو نفر زخمی شده‌اند. در حوزه دهم شهر کابل نیز هفت موشک فرود آمده که براساس گزارش‌های اولیه سه نفر کشته و سه نفر دیگر مجروح شده‌اند.

سخنگوی وزارت داخله اعلام کرده که در حوزه پانزدهم شهر کابل نیز یک راکت فرود آمده که تلفات جانی نداشته است.

علاوه بر این موارد، صبح امروز دو مین مغناطیسی در منطقه چهل ستون در غرب کابل و پل چرخی در شرق کابل منفجر شده که به کشته شدم یک نفر و زحمی شدم دو نفر دیگر منجر شده است.

دو خودروی نظامی در این انفجارها هدف قرار گرفتند. انفجار چهل ستون تلفاتی نداشته اما در انفجار پل چرخی یک نفر کشته و دو نفر زخمی شده است.

در ماه‌های اخیر افغانستان شاهد موارد متعددی از حلات راکتی و انتحاری بوده است.

روز دوم نوامبر / ۱۲ آبان، حدود ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه صبح، در حالی‌ که قرار بود در دانشگاه کابل نمایشگاه کتاب افغانستان و ایران با حضور مقامات دو کشور برگزار شود، مردان مسلح به این بزرگ‌ترین دانشگاه افغانستان حمله کردند.

به‌ دنبال این حمله خونین که دست‌کم ۲۲ نفر کشته و ۲۲ تن زخمی برجای گذاشت، در حالی ‌که برخی خبرگزاری‌ها این حمله را به داعش نسبت دادند، معاون اول ریاست جمهوری افغانستان اعلام کرد که گروه طالبان مسئول این جنایت است و آن‌چه داعش ادعا کرده دروغ است.

گروه طالبان اما در واکنش به گفته‌های امروز امرالله صالح، ضمن رد دست داشتن شبکه حقانی در حمله به دانشگاه کابل، اعلام کرده که این ادعا به خاطر جلب توجه و فریب مردم مطرح شده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا