بین‌المللی

آمریکا بار دیگر بمب‌افکن‌های “بی‌۵۲” در خاورمیانه مستقر می‌کند

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا اعلام کرد که برای افزایش توان مقابله سریع به استقرار جنگنده‌های “بی۵۲” در خاورمیانه اقدام می‌کند. این تصمیم تنها چند روز پس از اعلام خبر کاهش حضور نظامی آمریکا در عراق و افغانستان گرفته می‌شود.

به گزارش دویچه وله:ژنرال گرگ گیلوت، یکی از فرماندهان نیروی هوایی آمریکا اعلام کرده است که استقرار بمب‌افکن‌های “بی-۵۲” در خاورمیانه برای مقابله با حملات احتمالی صورت می‌گیرد.

از سوی دیگر ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) با انتشار یک پست توییتری اعلام کرده است که هدف از تقویت نیروی هوایی این ستاد در خاورمیانه با هدف دفاع از متحدان و شرکای آمریکا در منطقه در مقابل حملات احتمالی است.

در این پست توییتری آمده است که آمریکا با انجام این کار بر میزان آمادگی خود برای مقابله با هر تهدیدی در منطقه خواهد افزود.

کریستوفر میلر، سرپرست وزارت دفاع آمریکا بار دیگر خبر کاهش حضور نظامی آمریکا در دو کشور عراق و افغانستان را تایید کرده است. بر اساس تصمیم پنتاگون قرار است که شمار سربازان آمریکایی مستقر در هر یک از دو کشور یادشده به ۲۵۰۰ نفر کاهش یابد.

آمریکا بر آن است که ۲۰۰۰ نفر از سربازان مستقر خود در افغانستان و ۵۰۰ سرباز مستقر خود در عراق را تا روز ۱۵ ژانویه سال آینده از این دو کشور خارج کند.

اکنون، ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا در شرق، چند روز پس از اعلام این خبر، از استقرار بمب‌افکن‌های “بی-۵۲” در خاورمیانه سخن گفته است.

آمریکا پس از حمله پهپادی به خودروی قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس، بمب‌افکن‌های “بی-۵۲” مستقر در خاورمیانه را به جزیره دیه‌گو گارسیا، واقع در اقیانوس هند منتقل کرده بود. به این ترتیب، آمریکا تصمیم گرفته است این بمب‌افکن‌ها را مجددا در خاورمیانه مستقر کند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا