فرهنگی

ایرانیان صدرنشین دریافت شهروندی ترکیه

در دوره دوم، ۱.۶۹۰ ایرانی با سرمایه‌گذاری ۲۵۰ هزار دلاری موفق به دریافت شهروندی ترکیه شدند. همچنین، ۹۹۴ افغان، ۹۲۰ عراقی و ۷۸۶ یمنی نیز با این مقدار سرمایه‌گذاری در بازه زمانی مذکور شهروندی ترکیه را دریافت کردند….

روزنامه “ملیت” ترکیه در گزارشی اشاره کرده که ۷.۳۱۲ تبعه خارجی با سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه در سه سال گذشته شهروندی آن کشور را دریافت کرده‌اند.

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ این روزنامه می‌نویسد: “ترکیه از سال ۲۰۱۷ میلادی برنامه اعطای شهروندی به اتباع خارجی را آغاز کرد‌. در فاصله سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ میلادی هر تبعه خارجی که یک میلیون دلار در ترکیه سرمایه‌گذاری کرده بود می‌توانست برای دریافت شهروندی اقدام کند. از سپتامبر سال ۲۰۱۸ میلادی، مقدار لازم برای سرمایه گذاری به ۲۵۰ هزار دلار کاهش یافت و روند اعطای شهروندی تسهیل شد.‌

بنا به گزارش وزارت کشور ترکیه، در فاصله سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ میلادی به ۷۰ تبعه خارجی شهروندی ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری یک میلیون دلاری اعطا شد‌؛ از جمله این سرمایه‌گذاران بیست و شش ایرانی، شش یمنی، پنج عراقی، چهار فلسطینی، سه چینی و تعدادی از اتباع آذربایجانی و افغان بودند. برخی از اتباع نیز از بریتانیا، امریکا و کانادا در این بازه زمانی شهروندی ترکیه را دریافت کردند‌.

در دوره دوم، ۱.۶۹۰ ایرانی با سرمایه‌گذاری ۲۵۰ هزار دلاری موفق به دریافت شهروندی ترکیه شدند. همچنین، ۹۹۴ افغان، ۹۲۰ عراقی و ۷۸۶ یمنی نیز با این مقدار سرمایه‌گذاری در بازه زمانی مذکور شهروندی ترکیه را دریافت کردند.

بنا به گزارش وزارت کشور ترکیه سه تبعه آلمان، هفتاد و یک شهروند امریکایی، دو آرژانتینی، ده استرالیایی، پنج برزیلی، هفده بریتانیایی، ده فرانسوی و سی و یک کانادایی از طریق سرمایه گذاری در ترکیه برای دریافت شهروندی این کشور اقدام کرده‌اند”.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا