بین‌المللی

اعلام حمایت پنتاگون از انتقال قدرت به جو بایدن

پنتاگون اعلام کرد به صورت «حرفه‌‍‌‍‌ای» و «منظم» از انتقال قدرت به تیم جو بایدن حمایت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، پس از اینکه سازمان خدمات عمومی دولت ترامپ روند انتقال قدرت به جو بایدن پیروز منتخب انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را آغاز کرد، پنتاگون اعلام کرد: «ما از تیم بایدن به‌روشی حرفه‌ای، منظم و کارآمد که متناسب با انتظارات مردم از وزارت و تعهدمان به امنیت ملی باشد، پشتیبانی می‌کنیم».

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا بامداد امروز به وقت تهران در توئیتی با اشاره به ادامه تلاش کمپینش برای پیگیری شکایت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری، از رئیس سازمان خدمات عمومی دولت آمریکا خواست تا در راستای منفعت و مصالح آمریکا، طبق پروتکل‌های اولیه انتقال قدرت، اقدامات لازم را انجام دهد.

ترامپ در توئیتی نوشت: به دعوای حقوقی خود در مورد نتیجه انتخابات ادامه می‌دهم، اما به‌خاطر منافع و مصالح کشور با آغاز روند انتقال قدرت به تیم بایدن موافق هستم.

ترامپ هنوز به بازنده بودن خود در انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا صراحتاً اعتراف نکرده است، اما بسیاری از ناظران توئیت ترامپ درباره انتقال قدرت به بایدن را اعتراف ضمنی او به شکست تلقی کردند.

هرچند جو بایدن پیش‌تر در ماه جاری میلادی به‌عنوان پیروز انتخابات ریاست‌جمهوری اعلام شد، اما ترامپ هر بار بدون ارائه شواهد مدعی شد که در چندین ایالت، تقلب گسترده انتخاباتی صورت گرفته است.

توئیت ترامپ درباره آغاز فرآیند انتقال قدرت به بایدن لحظاتی پس از اعلام رسمی پیروزی جو بایدن در ایالت میشیگان منتشر شد.

شورای انتخاباتی ایالت میشیگان بامداد امروز رسماً پیروزی جو بایدن نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را اعلام کرده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا