ورزشی

جامعه ورزشی ایران و نقش مخرب سازمان بسیج ورزشکاران

معضل‌های ژرف در ورزش کشور از جمله تنزل کیفیت مسابقه های ورزشی در همه رشته‌ها،  سقوط رتبه ایران در برخی رشته های پر طرفدار مانند کشتی ٬ فوتبال٬ وزنه برداری٬ والیبال و تیراندازی همزمان با رشد پدیده دوپینگ و دلالی؛ به میزان زیادی با نقش و نفوذ سازمان بسیج ورزشکاران گره خورده است!

سازمان بسیج ورزشکاران؛ از دلالی تا تصاحب تیم های ورزشی در سطح لیگ‌های کشور

“به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج ورزشکاران، به پیشنهاد سردار غلامرضا سلیمانی رییس سازمان بسیج مستضعفین و حکم سردار سرلشگر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مهدی میرجلیلی به عنوان رییس جدید سازمان بسیج ورزشکاران جایگزین سردار داود آذرنوش شد”.

رئیس پیشین سازمان بسیج ورزشکاران کشور قبلا در باره جایگاه  این سازمان در ورزش ایران بر اساس رهنمودهای  خامنه‌ای گفته بود :” این سازمان در راستای حمایت از رشته‌های مختلف ورزشی در امر تیمداری در سطح لیگ‌های کشور حدود ۷ میلیون ورزشکار سازمان دهی شده تحت پوشش خود دارد… این تعداد ورزشکار در سال‌های اخیر روندی افزایشی داشته و همه این ورزشکاران در پایگاه‌ها و حوزه‌های مقاومت بسیج سراسر کشور عضویت دارند. وی ادامه داد: که در سال گذشته حدود ۳۰۰ هزار ورزشکار جدید جذب تشکیلات و باشگاه‌های بسیج در سراسر کشور شدند و به صورت حرفه‌ای فعالیت‌های ورزشی خود را ادامه می‌دهند”.

رئیس پیشین سازمان بسیج ورزشکاران کشور،” با اشاره به اینکه هم اکنون بیش از ۴۰ تیم در قالب باشگاه مقاومت از سازمان بسیج ورزش کشور در رشته‌های مختلف در لیگ‌های برتر و دسته یک کشور حضور دارند…حدود ۴۶۰ گروه جهادی شناسایی و در قابل گروه‌های مشخص شده به استان‌های مختلف کشور به خصوص در شرایط حساس کنونی که کشور با سیل مواجه شده، برای کمک به سیل زدگان اعزام خواهند شد.سردار آذرنوش، به راه اندازی حدود ۳۶۰ پایگاه استعدادیابی بسیج ورزشکاران در سراسر کشور اشاره کرد وادامه داد، که از این شمار ۲۲۵ پایگاه مختص خواهران بسیجی است که استقبال خوبی از این پایگاه‌ها داشتند.بیش از سه هزار سالن ورزشی توسط بسیج در نقاط مختلف کشور ساخته شده که مورد استفاده بیشتر مردم در رشته‌های مختلف ورزشی است”…

جامعه ورزشی ایران خواهان انحلال سازمان بسیج ورزشکاران است !

سازمان بسیج ورزشکاران همواره علیه ورزشکاران زن و مرد ٬ قهرمانان رشته های ورزشی و مربیان کشور پرونده سازی کرده و به تهدید آنها دست زده است. اعتراض و انتقاد شماری از چهره های معتبر ورزشی مانند خواهران منصوریان( شهربانو -الهه -سهیلا)٬ حسن روشن٬ محمد مایلی کهن و رسول خادم رئیس مستعفی فدراسیون کشتی ایران به سیاست ها و عملکرد وزارت ورزش با واکنش تهدید آمیز سازمان بسیج ورزشکاران روبرو شده است. کوتاه کردن دست این نهاد از ورزش کشور خواسته جامعه ورزشی ایران است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا