حقوق بشر

محاکمه لجین الهذلول امروز ازسرگرفته می‌شود

خواهر لجین الهذلول، فعال زن محبوس سعودی اعلام کرد که امروز (چهارشنبه) محاکمه خواهرش ازسرگفته خواهد شد که این امر یک ماه بعد از اعتصاب غذای وی در اعتراض به عدم تماس منظم با خانواده‌اش صورت می‌گیرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از القدس العربی، لینا الهذلول، خواهر لجین الهذلول، فعال زن محبوس سعودی در توئیت انگلیسی نوشت: مطلع گشتیم که جلسه محاکمه لجین الهذلول امروز چهارشنبه برگزار می‌شود.

یک منبع نزدیک به خانواده این فعال نیز گفت که مسئولان قضائی زمان این جلسه را تعیین نکرده اند.

همزمان، لین معلوف، مدیر، مدیر پژوهش‌های خاورمیانه در سازمان عفو بین الملل گفت که تنها تصمیم عادلانه‌ای که می‌تواند از این محاکمه صادر شود، آزادی لجین الهذلول به صورت هرچه سریع‌تر و بدون پیش شرط است. او مجرم نیست، بلکه مدافع حقوق بشری است که صرفاً به دلیل جسارت درخواست برای تغییر، در حال مجازات است.

مسئولان عربستانی نسبت به ازسرگیری محاکمه وی هنوز واکنشی نشان نداده‌اند.

در ۲۶ اکتبر سال جاری، الهذلول برای درخواست جهت اجازه به وی برای تماس منظم با خانواده اش دست به اعتصاب غذا زد.

الهذلول ۳۱ ساله با حدود ۱۰ فعال زن دیگر در مه ۲۰۱۸ بازداشت شدند که بازداشت آنها چند هفته قبل از اجازه به زنان برای رانندگی کردن انجام شد.

برخی از این زنان به صورت مشروط آزاد شدند، اما بازداشت الهذلول و چند زن دیگر ادامه یافت.

رسانه‌های وابسته به دولت عربستان الهذلول و دیگر فعالان زن بازداشتی را به خیانت متهم می‌کنند، در حالی که خانواده وی می‌گویند که او در حین بازداشتش در معرض تعرض جنسی، شکنجه و شوکر برقی قرار گرفته است.

الهذلول سعود القطحانی، مشاور سابق دفتر پادشاهی عربستان را به این امر متهم کرد که وی را به تجاوز و کشتنش تهدید کرده است، اما مسئولان عربستانی شدیداً این اتهام‌ها را رد کردند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا