گوناگون

آمریکا از ۲۳ کشور برای ویزا وثیقه می‌گیرد

آمریکا برای پرداخت به موقع خاک این کشور، از متقاضیان ویزا در ۲۳ کشور از جمله ایران، وثیقه خواهد گرفت. مبلغ پرداختی بین پنج تا پانزده‌هزار دلار خواهد بود و پس از خروج مسافران به آنها پس داده می‌شود…..

دولت آمریکا در چند هفته باقی‌مانده از دوره ریاست جمهوری ترامپ قوانین ویزا را برای شهروندان بسیاری از کشورهای آفریقایی و آسیایی سخت‌تر کرده است.

به گزارش دویچه وله، وزارت امور خارجه آمریکا از شهروندان ۲۳ کشور از جمله ایران، افغانستان، یمن، سوریه، سودان، لائوس، لیبریا، لیبی، موریتانی، میانمار، چاد و اریتره برای صدور ویزا وثیقه خواهد گرفت.

آمریکا از شهروندان این کشورها که قصد دارند با ویزای کاری و یا مسافرتی به آمریکا سفر کنند خواسته است تا ۱۵ هزار دلار معادل ۱۲ هزار و ۶۴۲ یورو به عنوان وثیقه پبردازند.

پرداخت وثیقه برای شهروندان این کشورها از ۲۴ دسامبر سال جاری آغاز می‌شود و به مدت شش ماه تا ۲۴ ژوئن ۲۰۲۱ ادامه خواهد یافت.

مقامات آمریکایی این تصمیم را تحت عنوان اطمینان از خروج به موقع اتباع خارجی از خاک این کشور توضیح داده‌اند.

گفته شده که مبلغ پرداختی زمانی به شهروندان این کشورها بازگردانده می‌شود که خاک آمریکا را به موقع ترک کرده باشند، وگرنه پول‌شان پس داده نخواهد شد.

مبلغ وثیقه توسط کنسولگری آمریکا در این کشورها تعیین خواهد شد و طبق تصمیم کارکنان کنسولگری می‌تواند پنج، ده یا پانزده‌ هزار دلار باشد.

در دوره چهار ساله ریاست جمهوری ترامپ شرایط مهاجرت به آمریکا سخت‌تر شده است. انتظار می‌رود برنامه محدود کردن ویزا برای شهروندان ۲۳ کشور پس از پایان دوره ریاست جمهوری ترامپ در ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ توسط جو بایدن ملغی شود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا