گوناگون

“آماده‌باش” ارتش اسرائیل برای حمله احتمالی آمریکا به ایران؟

نشریه Axios می‌نویسد ارتش اسرائیل فرمان آماده‌باش برای حمله نظامی احتمالی آمریکا به ایران پیش از پایان دوره ریاست جمهوری ترامپ را دریافت کرده است. این خبر به نقل از مقامات اسرائیلی منتشر شده است.

دویچه وله؛ طبق نوشته نشریه آمریکایی Axios مقامات ارشد اسرائیل بر این باور هستند که ممکن است “دوره بسیار حساسی” پیش از مراسم تنفیذ ریاست جمهوری جو بایدن در تاریخ ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ بوجود آید و ارتش این کشور در حالت آماده‌باش قرار گرفته است.

به نوشته Axios، آمادگی ارتش اسرائیل می تواند با حمله احتمالی متقابل مستقیم ایران علیه اسرائیل و یا حمله گروه های تحت فرمان ایران در سوریه، غزه و لبنان علیه اسرائیل نیز در ارتباط باشد.

ترامپ “حمله نظامی به تاسیسات اتمی نطنز را بررسی کرده است”

اخیرا روزنامه “نیویورک تایمز” هم از بررسی گزینه حمله نظامی آمریکا به یکی از تاسیسات هسته‌ای ایران از سوی دونالد ترامپ خبر داده بود.

نیویورک تایمز در گزارش خود نوشت ترامپ در حضور شماری از مسئولان ارشد سیاسی و نظامی آمریکا موضوع حمله به یکی از تاسیسات هسته‌ای ایران را مطرح کرده است.

گفته می‌شود مایک پنس، معاون ترامپ و مایک پمپئو، وزیر امور خارجه این کشور نیز در این جلسه حضور داشته‌اند. افزون بر آن‌ها، ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا نیز مورد مشورت ترامپ قرار گرفته است.

ترامپ در این جلسه درباره امکان انجام یک حمله نظامی به تاسیسات اصلی هسته‌ای ایران ظرف هفته‌های آینده سوال کرده است. او با اشاره به گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره افزایش ذخایر اورانیوم غنی‌سازی شده توسط ایران چنین گزینه‌ای را مطرح کرده بود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا