گوناگون

نوزده شبه‌نظامی مورد حمایت ایران در سوریه کشته شدند

در حملات هوایی که احتمالا از سوی اسرائیل صورت گرفته ۱۹ شبه‌نظامی تحت حمایت جمهوری اسلامی ایران در شرق سوریه کشته شده‌اند. این حمله در بیرون شهر ابوکمال در استان دیرالزور صورت گرفته است…..

دیده‌بان حقوق بشر سوریه خبر داد که در حملات سحرگاه پنجشنبه ۲۶ نوامبر (۶ آذر) به مواضع ایران، ۱۹ شبه‌نظامی کشته شده‌اند که به طور عمده پاکستانی بوده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، رسانه‌های سوریه به طور معمول در مورد حملاتی که از سوی اسرائیل صورت می‌گیرند، گزارشی منتشر نمی‌کند.

این نهاد حقوق بشری سوری پیش از این گزارش داده بود که شامگاه شنبه گذشته نیز در حملات هوایی در نزدیکی ابوکمال ۱۴ شبه‌نظامی تحت حمایت ایران کشته شدند که اغلب آنها از عراق و افغانستان بوده‌اند.

حملات اخیر پس از آن صورت می‌گیرند که گیلاد اردان، سفیر اسرائیل در سازمان ملل از شورای امنیت خواسته بود هر چه سریع‌تر اقداماتی اتخاذ کند تا نیروهای ایرانی از سوریه خارج شوند.

گیلاد اردان در نامه خود به مسئول شورای امنیت سازمان ملل نوشته بود: «اسرائیل… خواستار عقب‌نشینی کامل ایران و نیروهای نیابتی‌اش از سوریه و نیز برچیدن زیرساخت‌های نظامی ایران در خاک سوریه است.»

اسرائیل از آغاز جنگ داخلی در سوریه در سال ۲۰۱۱ بدین سو، صدها حمله هوایی و موشکی علیه نیروهای ایران و حزب‌الله لبنان صورت داده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا