گوناگون

محسن‌فخری‌زاده، “چهره شناخته شده در برنامه هسته‌ای ایران” ترور شد

محسن فخری‌زاده که در دماوند ترور شد، از سال۸۰ به عنوان مهم‌ترین چهره برنامه اتمی ایران مطرح بوده و از او به عنوان عبدالقدیرخان ایران نام می‌بردند که رویایش ساخت بمب اتم برای جمهوری اسلامی بود. مردی مرموز که همه دنبال تصویری و نشانی از او بودند و اکنون جسدش یافت شده است…..

چند رسانه در داخل ایران از ترور «محسن فخری‌زاده مهابادی»، چهره ارشد در برنامه هسته‌ای ایران، در «منطقه آبسرد» دماوند در نزدیکی تهران خبر می‌دهند.

روابط عمومی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح غروب شنبه، خبر کشته شدن یکی از دانشمندان هسته ای حکومت در جریان یک حمله ی مسلحانه را تایید کرد.

بنابر اطلاعیه ی وزارت دفاع، بعد از ظهر روز جمعه عناصر تروریست مسلح خودرو حامل محسن فخری زاده، رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع را مورد حمله قرار دادند. در جریان درگیری تیم حفاظت وی با مهاجمان محسن فخری زاده به شدت مجروح شد و بیمارستان منتقل گردید.

در این اطلاعیه آمده است: تلاش تیم پزشکی برای احیاء وی موفق نبود و دقایقی قبل او جان خود را از دست داد.

خبرگزاری های جمهوری اسلامی بعد از ظهر روز شنبه از ترور یک نفر که از او به عنوان «دانشمند هسته ای» نام برده اند، خبر دادند. شبکه خبر به نقل از «برخی منابع» نوشت در این عملیات تروریستی که بعداز ظهر امروز روی داد دکتر محسن فخری زاده در یکی از مناطق اطراف دماوند هدف قرار گرفته است.

خبرگزاری فارس هم در گزارشی گفت محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای کشور، عصر امروز جمعه در آبسرد دماوند به وسیله انفجار و شلیک، مورد سوءقصد قرار گرفت.

به گزارش این خبرگزاری، شاهدان عینی یک انفجار و پس از آن صدای رگبار را تایید کردند. گفته می‌شود یک خودرو هدف این ترور بوده است.

بنا بر این گزارش، سه یا چهار تن دیگر در این درگیری کشته ‌شده اند که خبرگزاری فارس مدعی شده از تروریست‌ها بوده اند.

این گزارش می افزاید اوایل سال ۱۳۹۷، منابع اسرائیلی اعلام کرده بودند که سازمان جاسوسی این رژیم «موساد» تلاش کرده یک دانشمند هسته‌ای ایران را ترور کند، اما عملیات او موفق نبوده است. بعدا گزارش شده بود که این فرد محسن فخری‌زاده مهابادی مسئول رئاکتور اتمی تهران است.

به گزارش فارس، نام فخری‌زاده از طریق لیست سازمان ملل در اختیار موساد قرار گرفته بود. وی در این لیست تحت عنوان «دانشمند ارشد وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح و رئیس پیشین مرکز تحقیقاتی فیزیک (PHRC)» معرفی شده بود.

فارس در گزارش خود آورده است: محسن فخری‌زاده تنها دانشمند هسته‌ای ایرانی است که بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم اسرائیل نام او را مستقیما در سخنرانی ۲ سال پیش خود به زبان آورده و مدعی شده بود روی برنامه تسلیحاتی اتمی کار می‌کرده است.

محسن فخری زاده همچنین در فهرست تحریم های سازمان ملل قرار داشت.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا