ورزشی

همه گیری کرونا؛ ورزشکاران از نظر مالی حمایت نمی‌شوند!

همه گیری کرونا و بی لیاقتی حکومت در مهار این بیماری سبب کاهش درآمد  ورزشکاران و مربیان ورزشی کشور گردیده و معیشت آنها را با دشواری‌های جدی روبرو کرده است.

قهرمان تیم ملی شیرجه ایران ؛ هیچ درآمدی نداریم!

مجتبی ولی‌پور گفت: امیدوارم بعد از دو هفته تعطیلی که همه به سر کار برمی‌گردند استخرها هم بازگشایی شود تا ورزشکارانی که تمرین می‌کنند بتوانند از آب استفاده کنند. بعد هم می‌خواهم ورزشکاران را از نظر مالی حمایت کنند. ما در حال حاضر هیچ دریافتی نداریم. شیرجه رو تیم ملی در گفت و گو با ایسنا، در خصوص شرایط تمرینی خود اظهار کرد: در شهرستان تبریز تمرین می کنم و ۹ ماه است که تنها کار بدنسازی و انعطاف بدنی را در خشکی انجام می‌دهم. اکنون دیگر کاملا تمرینات بیرون از آب را انجام داده‌ام و بدنم نسبتا آماده شده است و در کل وضعیت خوبی دارم. من در این مدت شیوع کرونا هیچ تمرین آبی نداشتم.

وی در ادامه در خصوص بازگشایی استخرها در شهرستان و یا امکان حضورش در تهران برای انجام تمرینات آبی گفت: قرار است در هر استان یک استخر برای قهرمانانی که می‌خواهند در المپیک کسب سهمیه کنند بازگشایی شود تا بتوانند در شهرستان‌های خود تمرین کنند. در تهران نمی‌دانم شرایط چطور است اما رفت و آمد به تهران برای من سخت است، من در آنجا جای خواب و اسکان ندارم. رفت و آمد برای من خطرناک است، به همین دلیل مراعات می کنم تا وضعیتم مناسب باشد.شیرجه رو تیم ملی در ادامه در خصوص شکستن طلسم کسب سهمیه المپیک توکیو گفت: همیشه نباید گفت که ما نمی‌توانیم، ۱۰۰ درصد کسی که تلاش می‌کند می تواند نتیجه آن را هم بگیرد. من نزدیک دو سال است که برای المپیک تلاش می کنم. از بهمن هم که تمرینات آبی به دلیل شیوع کرونا تعطیل شده تمرینات بدنسازی را به جد پیگیری کردم و هر روز تمرین داشتم. تمام تلاشم را می‌کنم که سهمیه را بگیرم. هر کسی برای کسب سهمیه المپیک تلاش می‌کند.

ولی‌پور گفت:  با کسب سهمیه المپیک جهش خوبی در ایران در این رشته رخ خواهد داد. ما تلاش کردیم و تعدادی مدال خوش رنگ برای ایران کسب کردیم اما کسب سهمیه دشواری‌های خودش را دارد. در مسابقات شیرجه باید جلوی داور دیده شوی. در کل بستگی به خود ورزشکار دارد اگر با دل و جان تمرین کند قطعا منجر به کسب سهمیه المپیک خواهد شد.

وی در خصوص زمان مسابقات کسب سهمیه المپیک گفت: اصولا اگر مسابقاتی بخواهد انجام شود همان اوایل اردیبهش خواهد بود. هنوز هیچ اعلامی نکرده اند اما خوب احتمالا همانند مسابقات امسال که اردیبهشت بود و لغو شد در همان زمان مسابقات برگزار شود.شیرجه رو تیم ملی در خصوص تعطیلی ۹ ماهه تمرینات در آب گفت: ۷۰ درصد تمرینات و حرکات در رشته شیرجه در خشکی است. این نیست که همه تمرینات را باید در استخر انجام دهیم. تکنیک ها و کارهایی که بایستی در خشکی انجام داد در آب نمی‌شود. رشته ما نیاز به تمرین در خشکی نیاز دارد. اگر روزی ۸ ساعت تمرین داشته باشیم ۶ ساعت آن را در خشکی انجام می‌دهیم و تنها ۲ ساعت تمرینات در استخر است. به همین دلیل همین که دو سه جلسه در آب تمرین کنم بدنم به حالت قبل برخواهد گشت.

ولی‌پور در ادامه در خصوص درخواستش از مسئولان گفت: امیدوارم بعد از دو هفته  تعطیلی که همه به سر کار برمی‌گردند استخرها هم بازگشایی شود تا ورزشکارانی که تمرین می‌کنند بتوانند از آب استفاده کنند. بعد هم می‌خواهم ورزشکاران را از نظر مالی حمایت کنند. ما در حال حاضر هیچ دریافتی نداریم.وی در پاسخ به این سوال که آخرین دریافتی شما از فدراسیون چه زمانی بوده است گفت: نمی دانم واقعا به یاد نمی‌آورم. قبلا زمان مسابقات دریافتی‌هایی داشتیم اما در حال حاضر هیچ دریافتی نداریم. ورزشکار که تنها خودش نمی تواند خود را حمایت کند یک مبلغ ناقابلی هم آن‌ها کمک کنند. ما هیچ وقت نگاهی به این مبالغ نداشتیم اما در حال حاضر با شیوع کرونا، مربیگری هم نمی توانیم داشته باشیم و درآمدی نداریم به همین دلیل نیاز به حمایت داریم.

زنان فوتسالیست ایران ؛  درآمدمان فوتسال است و نان‌آور خانواده هستیم

سرمربی تیم فوتسال زنان سایپا معتقد است با اینکه ورزش در بسیاری از کشورها به روال عادی خود برگشته اما برنامه فوتسال ایران مشخص نیست و این موضوع یک بی‌مهری در حق این رشته محسوب می‌شود.به گزارش ایسنا، با وجود اینکه بسیاری از رشته‌های ورزشی چون فوتبال، والیبال و بسکتبال در حال برگزاری مسابقات لیگ خود هستند اما هنوز وضعیت فوتسال مشخص نیست. لیگ برتر فوتسال زنان ۳۰ مرداد ۹۹ با قهرمانی مس رفسنجان به پایان رسید.  در این مدت چند بار احتمال برگزاری اردوی تیم ملی مطرح شد اما این اتفاق نیفتاد تا فوتسال زنان بیش از پیش به قرنطینه برود. اکنون نیز که ستاد مقابله با کرونا مجوز برگزاری برخی از لیگ‌های ورزشی را صادر کرده است، اقدام مشخصی در زمینه فوتسال صورت نگرفته است…

مثل سایر تیم‌ها هنوز تمرینمان را شروع نکرده‌ایم و منتظر مجوز سازمان لیگ هستیم. البته تا جایی که اطلاع دارم ستاد مقابله با کرونا مجوز برگزاری مسابقات را صادر کرده اما شاید فدراسیون منتظر تمام شدن تعطیلی‌ دو هفته‌ای است.

او به لزوم آغاز لیگ برتر فوتسال اشاره و تاکید کرد: این بیماری مختص کشور ما نیست و زندگی مردم تعطیل نشده است. اینکه در خانه بنشینم و درها را به این امید ببندیم که نمیریم، تفکر قشنگی نیست، بلکه باید مثل همه جای دنیا یاد بگیریم ضمن حفط سلامتی به زندگی روزمره خود برگردیم. در همه جای دنیا ورزش به روال عادی خود برگشته اما نمی‌دانم چرا این اتفاق هنوز در کشور ما نیفتاده  و برنامه فوتسال نامشخص نیست.

یاری در مورد تاثیر تعطیلی لیگ بر زندگی بازیکنان گفت: خیلی از بازیکنان با من تماس می‌گیرند و می‌گویند تنها راه درآمدمان فوتسال است و نان‌آور خانواده هستیم، اگر لیگ برگزار نشود چگونه  زندگی‌مان را تامین کنیم؟ بالاخره هر کسی دغدغه و نگرانی خود را دارد. اکنون مسابقات فوتبال و سایر رشته‌های توپی داخل سالن در حال برگزاری است یعنی کرونا فقط مختص فوتسال است؟ فوتسال در بخش زنان و مردان سرآمد تمام رشته‌های توپی و اعتبار و پرچم‌دار ما در آسیا و جهان است، چرا باید نادیده گرفته شود؟ این بی مهری و کم لطفی نسبت به فوتسال است. امیدوارم هر مانعی که وجود دارد با تدبیر و مدیریت درست رفع شود و لیگ خیلی سریع شروع شود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا