جوانان

خودکشی دردناک آیلار دختر ۸ساله در بندرعباس

 

خبر تکان دهنده خودکشی آیلار دختر ۸ساله ساکن بندرعباس، انعکاس زیادی در رسانه‌ها داشت. آیلار، با کمک همبازی ۱۲ ساله‌اش، خودش را در پشت بام خانه‌شان حلق آویز کرد. دختر ۱۲ ساله همسایه که همزمان با او اقدام به خودکشی کرده گفته که آنها در پی اختلافات شدید خانوادگی و تحت تاثیر خودکشی یکی از دوستان خود اقدام به این عمل کردند……

خودکشی آیلار دختر ۸ساله
خودکشی آیلار دختر ۸ساله

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس،  غلامرضا جعفری، فرمانده نیروی انتظامی استان گفت: «پدر متوفی با حضور مأموران در اظهاراتش اعلام کرد دخترم شب گذشته با دختر همسایه برای بازی به پشت بام منزل رفته و وقتی صبح از خواب بلند شدم دیدم دخترم در منزل حضور ندارد به پشت بام رفته و مشاهده کردم که با طناب خود را حلق آویز کرده است.»

فرمانده نیروی انتظامی استان تصریح کرد:

مأموران به یکی از دوستان متوفی که دختری ۱۲ ساله است مظنون شدند.  نامبرده ابتدا منکر حضور در صحنه حادثه شد اما با مشاهده ادله پلیسی بیان کرد که شب حادثه به منظور بازی به بالای پشت بام رفتیم و با توجه اختلافات شدید خانوادگی و از آنجا که تحت تاثیرخودکشی یکی از دوستان خود بودیم، تصمیم گرفتیم خودکشی کنیم.

جعفری ادامه داد: این دختر نوجوان در ادامه اظهاراتش بیان کرد، نخست من خودم را حلق آویز کرده که تحمل نکردم و خودم را نجات دادم ، سپس دوستم خودش طناب را دور گردنش پیچید و من نیز دو دور طناب دورگردنش پیچیده سپس  طناب را به سمت بالا کشیدم تا بیحال شد که بادیدن وضعیت او ترسیده و برای نجات او اقدام کردم اما متاسفانه نتوانستم طناب را از گردنش باز کنم و از روی ترس محل را ترک کردم.

جعفری بیان کرد: با توجه به وضعیت روحی و جسمانی و دارا نبودن سن قانونی، حسب دستور مقام قضائی، متهم که دختر ۱۲ ساله است، برای نگهداری تحویل اداره بهزیستی شهرستان بندرعباس شد.
خودکشی آیلار دختر ۸ساله در بندرعباس در شرایطی صورت می‌گیرد که پیش از این نیز خبر خودکشی سریالی دانش‌آموزان و نگرانی فزاینده خانواده‌های رامهرمزی موجی از نگرانی را برای جامعه و به خصوص خانواده‌های رامهرمزی ایجاد کرده بود.

سهم نوجوانان ایرانی از خودکشی‌های سالانه از سوی سازمان پزشکی قانونی، بیش از ۷ درصد اعلام شده است. این خودکشی‌ها نتیجه بی‌آیندگی و ناامیدی کودکان و نوجوانان در جامعه‌ای است که جز فقر و بیکاری و اعتیاد و مرگ و میر چشم‌اندازی برای جوانان وجود ندارد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا