بین‌المللی

ناتو در اندیشه افزایش حضور خود در عراق

دبیرکل ناتو با اشاره به ماموریت ناتو در عراق اعلام کرد که ناتو به دنبال افزایش حضور در این کشور و گسترش فعالیت‌هایی خود در زمینه آموزش نیروهای عراقی است.

به گزارش تسنیم به نقل از شفق نیوز، «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو اعلام کرد که وزیران خارجه کشورهای عضو ناتو روزهای یکم و دوم دسامبر راهبردهای ناتو و عملیات آن طی سالهای آتی در عراق و افغانستان را مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهند داد.

وی افزود: نشستی که به شکل مجازی برگزار خواهد شد، طرح ۲۰۳۰ ناتو و ادامه همسانی ناتو با شرایط کنونی در سایه افزایش توان نظامی روسیه و رشد قدرت چین و نیز ماموریت ناتو در افغانستان را مورد بررسی قرار خواهد داد.

دبیرکل ناتو گفت: آینده عملیات در افغانستان یکی از مهمترین موضوعات در سایه کاهش شمار نظامیان آمریکایی در سال ۲۰۲۱ خواهد بود و ناتو باید تصمیم بگیرد که  ماموریتش به پایان برسد یا تا زمان ثبات اوضاع در آنجا بماند.

وی در ادامه با اشاره به ماموریت ناتو در عراق اعلام کرد که ناتو به دنبال افزایش حضور در این کشور و گسترش فعالیت‌هایی خود در زمینه آموزش نیروهای عراقی است.

ماموریت ناتو در عراق به ریاست کانادا در سال ۲۰۱۸ شروع شده است و شامل ۵۰۰ نظامی است که این ماموریت پس از شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی متوقف شد. ماموریت ناتو بیشتر در زمینه آموزش نظامیان عراقی است.

.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا