فرهنگی

تهران نارنجی شد؛ محدودیت‌ها تعدیل می‌شوند

تهران دیگر قرمز نیست. از شنبه ۱۵ آذر، بخشی از محدودیت‌ها برداشته می‌شوند اما منع تردد شبانه ادامه می‌یابد. رئیس اتاق اصناف از شهروندان و کسبه خواست پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند تا مغازه‌ها دوباره تعطیل نشوند….

 

وضعیت تهران از قرمز به نارنجی تغییر کرده و از روز شنبه ۱۵ آذر، بخشی از محدودیت‌ها برداشته می‌شوند. محدودیت‌های تردد شبانه و ممنوعیت ورود خودروهای غیربومی، هم‌چنان از هفته آینده در شهرهای قرمز و نارنجی اعمال خواهد شد. بعد دو هفته تعطیلی، شماری از مشاغل می‌توانند کار خود را از سر بگیرند.

مشاغل ممنوعه، شامل کسب‌و کارهای مستقر در پاساژهای مسقف، کافه‌ها و رستوران‌ها، آرایشگاه‌های زنانه، استخرها و باشگاه‌های ورزشی، پارک‌‌های تفریح و بازی، سینما‌ها، تئاترها، موزه‌ها هستند. کلیه مراکز آموزشی، اعم از مدارس، دانشگاه‌ها، حوزه علمیه و کلاس‌های مختلف تعطیل می‌مانند. کلیه مراسم مذهبی، نمازهای جماعت و جمعه نیز ممنوع هستند.

از روز شنبه دو سوم کارکنان مشاغل اضطراری سر کار خواهند رفت و در سایر بخش‌های دولتی یا خصوصی، نیمی از پرسنل باید سر کار حاضر باشند.

به گزارش دویچه وله، علیرضا زالی رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران گفت ترافیک و تردد درون شهری و استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، ۳۰درصد کم‌تر از قبل شده و با وجود ادامه کار برخی دستگاه‌های دولتی، رجوع مردم به ادارات هم کاهش یافته است. زالی یادآوری کرد که آثار اعمال محدودیت‌ها بر میزان مرگ و میر، ابتلا، مراجعه سرپایی یا بستری شدن در بیمارستان‌ها، در هفته‌‌های آینده مشخص می‌شود.

او با اتکا به ۱۴۵هزار مورد بازدید نیروی انتظامی در ۱۰ روز گذشته، رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی اصناف را ۹۰درصد عنوان کرد و همراهی کسبه و مردم در این زمینه را ستود. زالی ابراز امیدواری کرد که ادامه این همراهی‌اثرات مطلوبی داشته و به گشایش‌هایی بیانجامد.

مینو محرز، عضو ستاد مقابله با کرونا در تهران گفته‌ که محدودیت‌های دوهفته‌ای باعث شد که آمار ابتلای شهروندان ۶۰درصد کمتر شود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا