گوناگون

تلاش یونیسف برای جمع‌آوری کمک ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلاری برای کودکان

صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) دوشنبه شب درخواست برای جمع آوری ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلاری برای کمک به نجات جان ۳۹ میلیون کودک در خاورمیانه و شمال آفریقا را آغاز کرد.

به گزارش ایرنا از تارنمای شبکه “روسیا الیوم”، یونیسف در بیانیه‌ای اعلام کرد که این پول برای تأمین نیازهای ۳۹ کودک در سال ۲۰۲۱ در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا هزینه خواهد شد.

براساس این بیانیه، این مبلغ شامل ۵۰۰ میلیون دلار افزایش است که آن هم برای مقابله با ویروس کرونا هزینه خواهد شد که شمار زیادی در سراسر این منطقه را مبتلا کرده است.

برپایه این گزارش، بخش بیشتر این منابع مالی برای بحران یمن و سوریه که در جریان جنگ داخلی در آن بیش از ۳۸۰ هزار نفر کشته شدند و نیز سودان که از مشکلات شدید اقتصادی و بحران انسانی در نتیجه هجوم هزاران آواره اتیوپیایی به آن کشور رنج می‌برد، هزینه خواهد شد.

براساس گزارش یونیسف، ۴ میلیون و ۸۰۰ میلیون کودک در سوریه نیازمند کمک هستند که از آن جمله ۲ میلیون و ۵۰۰ میلیون را کودکان آواره سوری در کشورهای همسایه تشکیل می‌دهند.

همچنین ۱۲ میلیون کودک یمنی نیز براساس گزارش یونیسف نیازمند کمک هستند و ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار کودک سودانی نیز از مشکلات عدیده‌ای رنج می‌برند که به کمک این سازمان نیازمندند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا