بین‌المللی

چین تحریم اعضای حزب کمونیست این کشور از سوی آمریکا را اقدامی دور از عرف بین‌الملل و زشت خواند

سخنگوی وزارت امور خارجه چین در واکنش به تحریم ۱۴ عضو کمیته دائمی حزب کمونیست به بهانه سرکوب آزادی در هنگ کنگ، اعلام کرد که این اقدام دولت واشنگتن را تلافی می کند.

به گزارش ایرنا از گلوبال تایمز، خانم هوا چون اینگ روز سه شنبه در جمع خبرنگاران در پکن، تحریم اعضای حزب کمونیست از سوی آمریکا را اقدامی دور از عرف بین الملل و زشت خواند و از واشنگتن خواست این تصمیم خود را پس بگیرد.

دولت دونالد ترامپ که در چهار سال گذشته سیاست مخاصمه را به جای چند جانبه‌ گرایی و حل و فصل مسالمت‌آمیز اختلاف‌ها برگزیده است، در آخرین روزهای حضور در قدرت، ۱۴ تبعه چین را به فهرست تحریمی افزود.

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی خزانه‌داری آمریکا روز دوشنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد ۱۴ نفر از اعضای حزب کمونیست چین را به خاطر موضوع حقوق بشری در لیست تحریم قرار داده است.

مقامات امنیتی و خارجی دولت آمریکا، چین را بزرگترین تهدید خود می‌دانند و در تلاشند به هر شکل ممکن مانع از پیشرفت اقتصادی این کشور آسیایی شوند.

دولت ترامپ در سال‌های گذشته تلاش کرد تا اروپا را از خرید محصولات با فناوری بالای چینی منصرف کند که در این زمینه، انگلیس تا حدودی از این سیاست تبعیت کرد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا