بین‌المللی

واشنگتن: اگر از روسیه یا چین اسلحه بخرید، تحریم می‌شوید!

دستیار وزیر امور خارجه آمریکا در امور سیاسی – نظامی ضمن صحبت درباره برنامه‌های عراق برای خرید سامانه‌های دفاع هوایی از روسیه اظهار کرد، تلاش کشورها برای خریداری سیستم‌های تسلیحاتی از روسیه و چین با اعمال تحریم‌ها علیه آنها روبه‌رو خواهد شد.

به گزارش ایسنا، به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، کلارک کوپر ، دستیار وزیر امور خارجه ایالات متحده در امور سیاسی – نظامی گفت: “سیستم‌ها، پلتفورم‌ها یا فن‌آوری‌های روسیه و چین نمی‌توانند با سیستم‌های آمریکایی تعامل داشته باشند و با شرایط تعامل شرکای ما با ایالات متحده آمریکا مطابقت ندارند.

وی اضافه کرد: کشورهایی که در زمینه امنیت با آنها تعامل داریم ، درک می‌کنند که آنها باید چنان سیستم‌هایی داشته باشند که بتوانند با سیستم‌های ما تعامل داشته باشند. ممکن است کسانی به دنبال تسلیحات زنگ زده  در روسیه یا سامانه‌های ارزان در چین باشند. اما ایالات متحده بهترین شریک است.

این مقام آمریکایی خاطرنشان کرد: در غیر این صورت ممکن است آمریکا علیه کشورهایی که مایل به  خریداری سلاح‌های روسی یا چینی باشند از قانون CAATSA (قانون مقابله با دشمنان آمریکا از طریقاعمال تحریم‌ها) استفاده کند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا