ورزشی

ضرورت حمایت از دختران وزنه بردار کشور

تیم ملی وزنه‌برداری جوانان دختر ایران برای نخستین مرتبه به پیکارهای جهانی می رود. مربیان و کارشناسان  ورزشی کشور خواهان حمایت همه جانه از دختران وزنه بردار شده اند.

دختران وزنه‌بردار برای نخستین مرتبه به پیکارهای جوانان جهان می‌روند

«مریم منظمی» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: اکنون برای دو مسابقه آماده می‌شویم. ابتدا خود را برای رقابت‌های جهانی وزنه‌برداری جوانان جهان که از ۱۵ تا ۲۸ اسفند در عربستان برپا خواهد شد، آماده می‌کنیم. اردوی جوانان در کنار تیم بزرگسالان برپا خواهد شد. در این اردو نوجوانان هم حضور دارند و این وزنه‌برداران برای اولین بار راهی مسابقات جهانی می‌شوند.وی اضافه کرد: جوانان اولین بار به مسابقات برون مرزی می‌روند و در آنجا خود را محک می‌زنند. اطمینان دارم بهترین عملکرد خود را نشان می‌دهند تا به مدال برسند.

نایب رییس فدراسیون وزنه‌برداری افزود: بزرگسالان نیز باید تا اسفند در اردو باشند تا به مسابقات قهرمانی آسیا در کشور ازبکستان اعزام شوند. پیش از این فدراسیون جهانی اعلام کرده بود که این رقابت‌ها اوال امسال برگزار می‌شود اما طبق شنیده‌ها تاریخ این مسابقات تغییر کرده و به ۲۳ تا ۲۵ فروردین موکول شده است.

وی یادآور شد: اردوی تیم ملی خیلی خوب بود و «اکبر خورشیدی» مشاور فنی تیم از دختران راضی بود. اردوها کاملا در شرایط قرنطینه برگزار شد. تعداد کم وزنه‌برداران سبب شد تا رسیدگی بهتری به آنان شود و بازدهی آنان خیلی بهتر بود. وزنه‌برداران از لحاظ تکنیکی خیلی پیشرفت داشتند.منظمی در خصوص وضعیت «الهام حسینی» نخستین مدال‌آور وزنه‌برداری زنان گفت: حسینی یک دوره فشرده را زیر نظر پزشک به فیزیوتراپی پرداخت و اکنون هم زیر نظر خورشیدی تمرینات را شروع کرده است.  در این اردو «پریسا جهانفکریان» عملکرد امیدوار کننده‌ای داشت و مورد تایید خورشیدی بود. «ریحانه سیدی» و «فروغ یونسی» هم رکوردهای خوبی در رده سنی خود ثبت کردند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

 

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا