گوناگون

رکورد تلخ کرونا در آلمان

۹۵۲ فوت‌شده بر اثر کرونا در آلمان در عرض ۲۴ ساعت؛ رکوردی تازه و تلخ اما با یک نور امید: وزیر بهداشت آلمان اعلام کرده از هفته آینده واکسن کرونا در این کشور توزیع خواهد شد.

موسسه روبرت کخ آلمان صبح روز چهارشنبه ۲۶ آذر (۱۶ دسامبر) اعلام کرد در ۲۴ ساعت گذشته ۹۵۲ نفر در این کشور در اثر بیماری کووید۱۹ فوت شده‌اند. در همین مدت ۲۷ هزار و ۷۲۸ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا نیز ثبت شده است.

به گفته موسسه روبرت کخ با اعلام مواردی که قرار است از استان زاکسن اعلام شود و در این آمار نیامده، احتمالا رقم از این هم بالاتر خواهد رفت.

به گزارش دویچه وله، سه‌شنبه هفته گذشته تعداد جدید مبتلایان در ۲۴ ساعت، ۲۰ هزار و ۸۱۵ نفر و تعداد فوت‌شدگان ۵۹۰ نفر بود. بالاترین آمار ثبت‌شده تا کنون مربوط به جمعه گذشته بود که ۲۹ هزار و ۸۷۵ ابتلای جدید و ۵۹۸ فوت‌شده اعلام شد.

تا کنون تعداد کسانی که در آلمان در اثر بیماری کووید۱۹ یا با بیماری‌های زمینه‌‌ای اما به احتمال زیاد به دلیل ویروس کرونا فوت شده‌اند، ۲۳ هزار و ۴۲۷ نفر اعلام شده است.

هدفی که دولت آلمان تعیین کرده رسیدن به نرخ ابتلای ۵۰ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در عرض یک هفته است. به منظور دستیابی به این هدف، دولت از امروز چهارشنبه ۱۶ دسامبر (۲۶ آذر) قوانین نیمه‌تعطیلی را به حالت تعطیلی کامل درآورده است بدین معنی که تنها سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های مواد غذایی باز خواهند بود و سایر کسب و کارها تا حداقل ۱۰ ژانویه تعطیل خواهند بود. مدارس و مهدکودک‌ها نیز یک هفته زودتر از تعطیلات کریسمس از کلاس هفتم کاملا تعطیل و تا کلاس هفتم اختیاری اعلام شدند.

هفته آینده و امید به واکسن

ینس اشپان، وزیر بهداشت آلمان اعلام کرده که هفته آینده واکسیناسیون علیه ویروس کرونا در این کشور آغاز خواهد شد. بدین ترتیب اولین اجازه واکسیناسیون در اتحادیه اروپا پیش از شب کریسمس (۲۴ دسامبر) صادر می‌شود.

در بریتانیا واکسیناسیون علیه کرونا از دوشنبه هفته گذشته و در آمریکا از روز دوشنبه ۲۴ آذر آغاز شده است.

تمامی مراکز واکسیناسیون و ساختارهای لازم برای این کار در آلمان از پیش آماده شده‌اند. به گفته وزیر بهداشت در اولین قدم پس از صدور مجوز، ۴۰۰ هزار دوز واکسن توزیع می‌شود.

برای هر نفر دو دوز واکسن در نظر گرفته شده که باید در دو نوبت تزریق شوند. کسانی که واکسینه می‌شوند از طریق اپ کرونا باید اثرات جانبی احتمالی را گزارش دهند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا