بین‌المللی

مهر تایید بر حق فلسطینی‌ها در تعیین سرنوشت

 در بیانیه وزارت خارجه فلسطین آمده است، ۱۶۸ کشور به این قطعنامه‌ رای دادند در حالی‌که پنج کشور با آن مخالفت کرده و ۱۰ کشور رای ممتنع دادند.

مجمع عمومی سازمان ملل با اکثریت آرا به نفع قطعنامه‌ای رای داد که به فلسطینی‌ها حق تعیین سرنوشت را می‌دهد. در بیانیه وزارت خارجه فلسطین آمده است، ۱۶۸ کشور به این قطعنامه‌ رای دادند در حالی‌که پنج کشور با آن مخالفت کرده و ۱۰ کشور رای ممتنع دادند.

ریاض مالکی، وزیر خارجه فلسطین تاکید کرد: حق تعیین سرنوشت حق اصلی غیرقابل دخل و تصرف ملت‌ها به خصوص ملت فلسطین است و با حق بازگشت آوارگان و حق استقلال کشور فلسطین به پایتختی قدس اشغالی  مرتبط است. او تاکید کرد، این حق با رهایی از اشغالگری استعماری طولانی اسرائیلی مرتبط است.

به گزارش بهارنیوز، وزیر خارجه فلسطین از سازمان‌های بین‌المللی خواست تا سازوکار اجرای تعهدات و مصوبات برای صیانت از حقوق ملت‌ها و ملت فلسطین را در جهت خدمت به حفظ امنیت و ثبات بین‌المللی را به ثمر برسانند. وزیر فلسطینی تصریح کرد: تصویب جامع این قطعنامه پاسخی طبیعی به تلاش‌ها برای نابودی حق ملت‌ها در تعیین سرنوشت‌شان و مقابله علنی با تجاوزات اسرائیل و اقدامات غیرقانونی آن است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا