ورزشی

جام جهانی کشتی آزاد؛ ایران از دریافت مدال طلا بازماند

تیم ملی کشتی آزاد ایران در جریان جام جهانی صربستان با نمایشی ضعیف از کسب مدال طلا بازماند. کارشناسان ورزشی علت عملکرد ضعیف تیم‌های کشتی فرنگی و آزاد کشور را سیاست‌های مخرب وزارت و رزش می‌دانند.

رحمان عموزاد به برنز جام جهانی کشتی آزاد رسید

به گزارش ایسنا، رحمان عموزاد خلیلی تنها نماینده کشتی آزاد ایران در جام جهانی انفرادی صربستان، در دیدار رده بندی وزن ۵۷ کیلوگرم برابر ولادیسلاو آندریف دارنده مدال برنز جهان از بلاروس به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه ۴ بر صفر به برتری رسید و صاحب مدال برنز شد.

وی پیش از این در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر شعبان کیزیلتاش از ترکیه را از پیش رو برداشت و در دور بعد با نتیجه ۱۱ بر صفر گیوی داویدوی از ایتالیا را مغلوب کرد.

عموزاد در مرحله یک چهارم نهایی نیز دیامانتینو فافه از گینه بیسائو را با نتیجه ۹ بر صفر ضربه فنی کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

وی برای حضور در دیدار فینال به مصاف زائور اوگویف قهرمان جهان از روسیه رفت اما با نتیجه ۴ بر ۱ (ضربه فنی) مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت.

ایران با دو فرنگی کار و یک آزادکار راهی این مسابقات شد که در پایان محمدهادی ساروی و رحمان عموزاد خلیلی به مدال برنز رسیدتد و حسین نوری نیز پنجم شد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا