ورزشی

پایان رقابت‌های شطرنج دانشجویان دختر آسیا؛ ایران در جایگاه سوم ایستاد

رقابت‌های شطرنج آنلاین دانشجویان دانشگاه های آسیا در بخش دختران، با کسب مقام سوم ایران به پایان رسید.

به گزارش ایسنا، رقابت‌های شطرنج دانشجویان دانشگاه های آسیا از ۲۴ آذر با همکاری فدراسیون شطرنج جمهوری اسلامی ایران به صورت آنلاین در دو بخش مردان و زنان به میزبانی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی آغاز و در همین راستا ترکیب تیم ملی شطرنج دانشجویان برای شرکت در مسابقات قهرمانی شطرنج دانشجویان آسیا اعلام شد که در بخش دختران، وصال حامدی نیا، نیکی نادر نیا، کیانا عرب و کیمیا قاضی الشریف به رقابت پرداختند.

در بخش رقابت های شطرنج آنلاین دانشجویان دختر دانشگاه های آسیا سومین و آخرین روز رقابتها نیز به پایان رسید و بازیکنان در سه دور پایانی با هم به رقابت پرداختند.

بر این اساس و در رده بندی تیمی، مغولستان با کسب ۲۰ امتیاز قهرمان مسابقات شد، اندونزی با ۱۸ امتیاز به نایب قهرمانی رسید و تیم دختران ایران با ۱۶ امتیاز سوم شد.

در رده بندی انفرادی نیز خولان انخسیاخان از مغولستان با ۷.۵ امتیاز قهرمان شد، نورعابدین شانتی از اندونزی با هفت امتیاز دوم شد و نومینبالای تومور باتار دیگر بازیکن مغول هم با هفت امتیاز سوم شد.

کیانا عرب، کاندیدای استادی بانوان، بیشترین سهم را در کسب این عنوان داشت و ۶.۵ امتیاز برای تیم ایران کسب کرد و به عنوان پنجم انفرادی رسید. نیکی نادرنیا با پنج امتیاز رتبه ۱۲، استاد بین المللی بانوان، وصال حامدی نیا با ۴.۵ امتیاز رتبه ۱۶و کیمیا قاضی شریف نیز با کسب چهار امتیاز به رتبه ۲۱ دست یافت.

رقابت‌های شطرنج دانشجویان دانشگاه های آسیا از ۲۴ آذر تا ۹ دی ماه با همکاری فدراسیون شطرنج جمهوری اسلامی ایران به صورت آنلاین در دو بخش مردان و زنان به میزبانی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی برگزار می‌شود و رقابت های بخش پسران از هفتم دی ماه آغاز خواهد شد.

۱۳ کشور در رقابت های شطرنج دانشجویان آسیا که از ۲۴ آذر تا ۹ دی ماه سال جاری به صورت مجازی در تهران برگزار می شود شرکت دارند؛ چین، هند، مالزی، اندونزی، مغولستان، قرقیزستان، قزاقستان، سنگاپور، سریلانکا، عمان، تایلند و لبنان، کشورهایی هستند که در این مسابقات به همراه تیم ملی ایران به رقابت با یکدیگر می پردازند و رقابت در بخش آقایان هنوز به اتمام نرسیده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا