گوناگون

آمار رسمی کرونا در ایران؛ تعداد قربانیان به حدود ۵۴ هزار نفر رسید

سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت جمهوری اسلامی، می‌گوید در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۹۱ نفر از بیماران مبتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند و آمار کل قربانیان کرونا در ایران به ۵۳ هزار و ۸۱۶ نفر رسیده است….

آمارهای وزارت بهداشت جمهوری اسلامی همواره از سوی برخی منابع از جمله مسئولان سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی مورد تردید قرار گرفته است و مسئولان این سازمان، آمار واقعی قربانیان کرونا در ایران را سه تا چهار برابر آمار اعلام شده توسط وزارت بهداشت می‌دانند.

سخنگوی وزارت بهداشت همچنین از شناسایی شش هزار و ۱۵۱ بیمار جدید خبر داده است.بدین ترتیب تا روز سه‌شنبه اول دی‌ماه، طبق آمار وزارت بهداشت، بیش از ۱.۱ میلیون نفر در ایران به کرونا مبتلا شده‌اند.

او همچنین خبر داد که ۵۵۱۹ نفر از بیماران مبتلا به کرونا «در وضعیت شدید» هستند و تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

مقام‌های وزارت بهداشت جمهوری اسلامی از سه روز پیش اعلام کرده‌‌اند که هیچ شهری از نظر شیوع کرونا در وضعیت قرمز قرار ندارد و در حال حاضر ۲۰۵ شهرستان در وضعیت نارنجی و ۲۴۳ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند.

دولت جمهوری اسلامی به طور معمول از ارائه آمارهای تفکیکی مربوط به شیوع کرونا، تعداد قربانیان یا مبتلایان در استان‌ها و شهرهای مختلف خودداری می‌کند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا