بین‌المللی

برگزاری تجمع اعتراضی مقابل منزل وزیر جنگ اسراییل

منابع خبری بامداد دوشنبه گزارش دادند: مخالفان توافق “بنی گانتس” با “بنیامین نتانیاهو ” برای تمدید مهلت تصویب بودجه سالانه، تظاهراتی مقابل محل اقامت وزیر جنگ اسراییل برگزار کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای روزنامه یدیعوت آحارونوت، شماری از تظاهرکنندگان که در مقابل محل اقامت بنی گانتس در “رأس العین” واقع در مرکز فلسطین اشغالی تجمع کرده بودند، موانع ایست و بازرسی پلیس را در این محل شکستند، اما اندکی بعد توسط نیروهای پلیس متوقف شدند.

معترضان همچنین تعدادی از خیابان های اطراف اقامتگاه وزیر جنگ اسراییل را مسدود و پنج معترض نیز به نشانه اعتراض ، خود را به تیر برق بستند. معترضان خواستار پایان نخست وزیری نتانیاهو و برگزاری انتخابات جدید پارلمانی هستند.

منابع خبری پیش تر اعلام کرده بودند: حزب آبی – سفید به ریاست «بنی گانتس» وزیر جنگ با حزب لیکود به ریاست «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسراییل برای تمدید زمان بررسی و مهلت تصویب لایحه بودجه سالیانه توافق کردند.

نمایندگان پارلمان اسراییل پیش تر با اکثریت آرا به کلیات طرح انحلال خود رای دادند؛ اما تحرکاتی برای جلوگیری از انحلال پارلمان از سوی برخی احزاب در جریان است.

طبق قانون اسرائیل درصورت انحلال پارلمان، انتخاب زودهنگام پارلمان طی ۹۰ روز برگزار می شود.

درصورت انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات، به احتمال زیاد انتخابات در مارس ۲۰۲۱ برگزار خواهد شد.

اختلاف اصلی حزب آبی – سفید و لیکود به عنوان احزابی که بیشترین شمار نمایندگان در کابینه ائتلافی را دارند، تصویب بودجه است. حزب تحت رهبری نتانیاهو بر این باور است که بودجه باید یکسال تصویب شود، اما حزب تحت رهبری گانتس بر این باور است که لایحه بودجه می بایست ۲ ساله و مطابق با توافق کابینه انجام گیرد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا