ورزشی

درخشش شطرنج بازان ایران در مسابقات آنلاین نوجوانان جهان

سینا موحد و امیررضا پورآقابالا در فینال مسابقات آنلاین نوجوانان جهان برای کسب نشان طلا و مهدی غلامی اوریمی در دیدار رده بندی برای کسب نشان برنز به مصاف حریفان خود خواهند رفت.

به گزارش ایسنا، فدارسیون شطرنج اعلام کرد که مسابقات آنلاین نوجوانان جهان، با درخشش فوق العاده شطرنج بازان نوجوان تیم ملی ایران در مرحله نیمه نهایی پیگیری شد.

در رده آزاد زیر ۱۰ سال سینا موحد، نوجوانان شایسته ایران با شکست دادن اندی وود وارد از ایالات متحده آمریکا با ریتینگ ۱۹۷۵ با نتیجه قاطع ۲ بر صفر دست به کار بزرگی زد و به فینال این رقابت ها راه یافت و  امروز برای کسب نشان طلای جهان پیکار خواهد کرد.

در رده آزاد زیر ۱۶ سال نیز امیر رضا پورآقابالا نوجوان ارزنده تیم ملی ایران توانست حریف خود کاردوس خوزه گابریل از کلمبیا را با نتیجه ۱/۵ بر ۰/۵ شکست دهد و او نیز با راهیابی به فینال، برای کسب مقام نخست و تصاحب مدال طلا به مصاف حریف خود خواهد رفت.

مهدی غلامی اوریمی  که در دور پیش استاد بزرگ نامدار کشور روسیه را پشت سرگذاشته بود در عین شایستگی نتیجه را ۱/۵ بر ۰/۵ ، به حریف قدرتمند خود شانت سرگیسیان از ارمنستان واگذار کرد و از صعود به فینال رقابت ها بازماند تا برای کسب نشان برنز به مصاف حریف بعدی  خود برود.

این رقابت ها با شرکت ۱۳۸۰ شرکت کننده از ۱۱۴ کشور جهان به میزبانی کشور گرجستان در حال برگزاری است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا