اجتماعی

مناطق کم‌برخوردار آبادان محروم از خدمات شهری

ضعف زیرساخت و آسفالت خیابانها و معابر شهری در مناطق کم‌برخوردار و حاشیه شهر آبادان از جمله ذوالفقاری و شطیط به یک معضل جدی برای شهروندان به ویژه رانندگان تبدیل شده است.

به گزارش ایرنا وجود دست‌اندازها در خیابان‌های اصلی و پر تردد شهر به خصوص مناطق کم‌برخوردار آبادان، مشکلاتی برای عبور و مرور مردم از جمله رانندگان خودروها به وجود آورده است .

از سویی دیگر وجود چاله‌های متعدد خیابانی در آبادان به یک مشکل بزرگ برای رانندگان این شهر تبدیل شده به طوری که اعتراض رانندگان  را موجب شده است.

به گفته برخی شهروندان آبادانی خیابان‌های بیشتر مناطق آبادان بارها برای اجرای طرح‌های گازرسانی، فاضلاب، آب، مخابرات و برق، حفاری شده ولی ترمیم نشده اند.

این شهروندان از نبود آسفالت مناسب در بسیاری از خیابان‌ها و کوچه‌های این شهر به خصوص چاله‌هایی که از چند سال گذشته ایجاد شده و تاکنون ترمیم نشده اندگلایه دارند.

مشکلات ناشی از خرابی آسفالت و زیر سازی خیابانها  در آبادان به جایی رسیده که شهروندان بارها در دیدار با مسئولان خواستار چاره اندیشی اساسی برای رفع آنها شدند.

یک شهروند آبادانی ساکن منطقه سه شهرداری در کوی ذوالفقاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا ضمن گله‌مندی از وضعیت نابسامان خیابان‌های این مناطق از نظر زیر ساخت و آسفالت گفت:مسولان باید پس از بارندگی اخیر و آسیب دیدن زیرساخت‌ها و خیابان‌ها تلاشی مضاعفی برای برطرف کردن چاله‌ها و خرابی آسفالت انجام دهند.

جمال محمدی اظهار داشت: وضعیت آسفالت خیابان‌ها و کوچه‌ها آنقدر نامناسب است که آمد و شد وسایل نقلیه سخت و لازم است شورای شهر و شهرداری فکری به این وضعیت نابسامان بکنندو  اگر همچنان دست روی دست بگذارند، وضعیت بدتر از این نیز خواهد شد.

شهروند ساکن شهرک دریای آبادان گفت: سالهاست برای آسفالت برخی نقاط این شهرک پیگیری شده اما متاسفانه هیچ اقدامی از سوی شهرداری در این راستا صورت نگرفته است.

فاطمه اکبری اظهار داشت: ساکنان این منطقه از وضعیت نامناسب آسفالت خیابان‌ها به ستوه آمده‌اند چرا که هر روز با مشکل ناهمگون بودن این خیابان‌ها درگیر هستند.

دیگر شهروند آبادانی ساکن سده نیز گفت: مسوولان باید در خصوص ترمیم نکردن حفره‌های خطرآفرین در سطح خیابان‌های منطقه به مردم پاسخگو باشند.

وی گفت: این که شهروندان و صاحبان خودروها عوارض به شهرداری پرداخت کنند ولی هیچ تغییر مثبتی در شهر شاهد نباشد صحیح نیست.

عباس گادار بیان کرد: مگر ترمیم چاله‌های خیابان‌ها چه میزان هزینه دارد که شهرداری هیچ اقدامی در این زمینه انجام نمی دهد.

وی گفت:داشتن خیابان ها با آسفالت مناسب به یک آرزو برای شهروندان تبدیل شده در صورتی که این خواسته ابتدایی ترین خواسته در دنیای مدرن امروزی است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا