ورزشی

وضعیت ورزش کشتی؛ از معاش کشتی گیران تا فرسودگی تاسیسات ورزشی

رشته کشتی شرایط نابسامان و اسفباری دارد. کشتی گیران کشور قادر به تامین معاش خود و خانواده‌هایشان نیستند. اماکن ورزشی نیز بدون اختصاص بودجه برای بازسازی به حال خود رها شده‌اند.

دو سال دوندگی برای استخدام

آزادکار لرستانی که دارنده نشان طلای بزرگسالان آسیا و پنج مدال جهانی در رده‌های سنی مختلف است، می‌گوید: دو سال برای استخدام در اداره ورزش و جوانان شهرستان محل تولدش دوندگی کرده است.

پیمان یاراحمدی در گفت‌وگو با ایسنا پیرامون پروسه استخدام در اداره ورزش و جوانان بروجرد، اظهار کرد: متاسفانه روند استخدامم بسیار طولانی شده و به‌عنوان یک ورزشکار نه به دنبال مظلوم‌نمایی هستم و نه انتظارات نامعقولی دارم.

وی ادامه داد: صرفاً با توجه به مدرک تحصیلی و سال‌ها حضور در اردو تیم‌های ملی به دنبال این مسله هستم که بتوانم برای ورزش شهر و استانم در دوران پساقهرمانی مفید باشم.

یاراحمدی تصریح کرد: برای استخدام در اداره ورزش و جوانان بروجرد دو سال دوندگی کرده‌ام اما فعلاً بی‌نتیجه بوده است.

دارنده نشان طلای بزرگسالان آسیا و پنج مدال جهانی در رده‌های سنی مختلف با اشاره به برگزاری مجمع انتخاباتی هیئت کشتی لرستان‌، تصریح کرد: فعلاً نمی‌توان از هیئت جدید انتظار معجزه داشت و باید کمی صبور بود. در سنوات گذشته روسای هیئت کشتی استان در ماه‌های ابتدایی بسیار پیگیر مسائل بودند اما با گذشت زمان بجای جدیت در امور محوله شاهد کم‌رنگ شدن فعالیت‌ها می‌شدیم و همین مسأله یکی از دلایل اصلی نتیجه نگرفتن کشتی لرستان است.

وی تأکید کرد: متاسفانه لرستان از نظر شرایط اقتصادی در میان استان‌های کمتر توسعه‌یافته کشور است و کشتی نیز ورزش قشر ضعیف جامعه به‌حساب می‌آید و باید قبول داشت که کشتی لرستان کشتی مازندران نیست، چرا که بسیاری از مسائل مختلف دست به دست هم‌ می‌دهد تا یک ورزشکار بتواند بدون دغدغه در مسیر قهرمانی گام بردارد.

برزگر: در نگهداری اماکن ورزشی ضعیف هستیم/ چرا سقف آزادی باید چکه کند؟

سرمربی اسبق تیم ملی کشتی آزاد ایران گفت: بر خلاف کشورهای شوروی سابق، در نگهداری اماکنی که در اختیار داریم ضعیف هستیم.

به گزارش ایسنا، منصور برزگر در مراسم افتتاحیه ساختمان نوسازی شده فدراسیون کشتی و تجلیل از او و محمد بنا، گفت: سال ۱۹۸۳ به کیف اوکراین رفتیم. یکی از همراهان ما وقتی شوروی سابق را دید گفت این شوروی مثل عروس پیری است که توانسته وسایلش را خوب حفظ کند. متاسفم که ما سالن های خودمان را خوب نگهداری نمی کنیم. چرا سالن آزادی باید چکه کند؟ چرا باید سالن های ما به این حال و روز بیفتد؟

پیشکوت کشتی ایران خاطرنشان کرد: موضوع نگهداری خیلی بحث مهمی است. ۴۲سال بود سالن فدراسیون کشتی دست نخورده بود و از فدراسیون تشکر می کنم که اماکن خود را بازسازی کرد. امیدوارم کشتی ایران در المپیک با افتخارآفرینی بتواند باعث خوشحالی مردم شود. ۸۰ درصد مدال های کشتی در جهان توسط امپراتوری ایران و کشورهای دور دریای خزر که روزی مال ایران بودند، بدست آمده است… هیچ کس از کشتی پول درنمی آورد. امیدوارم با عشق کار کنیم و باعث اهتزاز پرچم مقدس ایران و خوشحالی دل مردم شویم.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا