حقوق بشر

ادامه ترورهای هدفمند فعالان مدنی و حقوق زنان افغان

.در افغانستان ترور فعالان حقوق زنان و روزنامه‌نگار ادامه دارد. در ادامه این قتل‌های هدفمند این بار فرشته کوهستانی فعال حقوق زنان افغانستان ترور شد. او درباره احتمال ترور خود به مقامات افغانستان قبلا اطلاع داده بود. افزایش ترورهای هدفمند طی هفته های اخیر در افغانستان، فعالان مدنی، نویسندگان و خبرنگاران را به شدت نگران کرده است…

افراد مسلح ناشناس امروز یک فعال حقوق زنان را در استان‌ کاپیسا به ضرب گلوله ترور کردند.برغم اینکه  فرشته کوهستانی  ۱۳ دسامبر در صفحه فیسبوک خود از عدم همکاری نهادهای امنیتی افغانستان در تامین امنیت جانی خود شکایت کرده بود و از معاون اول رئیس‌جمهور افغانستان خواسته بود که در این راستا کاری کند.

فرشته کوهستانی در پست فیسبوکی خود در این باره نوشته ‌است: «چندین بار از وزارت داخله، از شخص وزیر صاحب، از رئیس مبارزه با جرایم، از رئیس تحقیقات جنایی، از رئیس صاحب امنیت ملی خواهش کردم که سخت زیر تهدیدات هستم، توجه کنید، اما بی‌اعتنایی نمودند.»

مقامات محلی استان کاپیسا اعلام کردند فرشته کوهستانی فعال مدنی و حقوق زنان در حمله افراد مسلح ناشناس در شهرستان حصه اول کوهستان کاپیسا جان خود را از دست داد.

همچنین حاجی میرویس مسئول بخش تدارکات مرکز آموزشی پلیس استان هلمند نیز در حمله افراد مسلح ناشناس در شهر لشگرگاه مرکز این استان کشته شد.

روز گذشته نیز یوسف رشید رئیس اجرایی بنیاد انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان در شهر کابل ترور شد.

ترور مسئولان نظامی و چهره های اجتماعی و مدنی در افغانستان در هفته های اخیر به شدت افزایش یافته است

اسلامگرایان یک گوینده زن تلویزیون افغانستان را کشتند

گزارش قبلی: مقامات محلی استان ننگرهار اعلام کردند: ملالی میوند، گوینده بخش خبری شبکه تلویزیونی انعکاس در مقابل خانه اش در شهر جلال آباد مرکز استان ننگرهار براثر حمله افراد مسلح ناشناس کشته شد.

در این تیراندازی راننده این گوینده زن نیز جان خود را از دست داد.

ملالی میوند زمانی کشته شد که می‌خواست به محل کارش برود، گفته می‌شود قبل از این نیز این گوینده زن مورد تهدید قرار گرفته بود

بر اساس اطلاعات کمیته مصونیت خبرنگاران افغان در سال جاری پیش از قتل خانم میوند، شش خبرنگار دیگر در این کشور کشته شدند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا