جوانان

اعتراض کارکنان دانشگاه‌های آزاد خوزستان نسبت به عدم پرداخت حقوق و دیگر مطالبات

اعتراض کارکنان دانشگاه‌های آزاد خوزستان روز پنجشنبه ۴ دی ماه ۹۹، نسبت به عدم پرداخت به موقع و کامل حقوق، پرداخت نشدن حق بیمه و اجرا نشدن قانون همسان‌سازی در رسانه‌های این استان منعکس شد…..

این گزارشات حاکی است که، جمعی از اساتید، اعضا هیات علمی و کارکنان دانشگاه‌های آزاد خوزستان ضمن اعتراض نسبت به نحوه محاسبه مطالبات، عقب‌افتادن پرداخت حقوق خود و تأخیر در پرداخت حقوق‌، خواستار همسان‌سازی حقوق خود با دانشگاه‌های دولتی شدند.

به گفته کارکنان معترض دانشگاه‌های آزاد خوزستان، افزایش حقوق در سال ۹۹ به صورت صحیح و منظم اعمال و اجرا نشده است؛ چرا که در برخی از دانشگاه‌ها تنها ۴ ماه پرداخت و در برخی دیگر از دانشگاه‌ها هیچ پرداختی صورت نگرفته است و دریافتی کارکنان بر اساس سال ۹۸ محاسبه و پرداخت می‌شود.

یکی از اساتید دانشگاه آزاد استان خوزستان می‌گوید: «متأسفانه در ماه‌های اخیر هیچ یک از حقوق‌ها به‌صورت منظم و به موقع پرداخت نشده و در تعدادی از واحدهای استان، حقوق آبان ماه به‌طور ناقص واریز شده و حقوق ماه آذر هم پرداخت نشده است.»

وی ضمن یادآوری از پرداخت نشدن بیمه کارکنان و اساتید در ۲ ماه گذشته، این موضوع را هم به مشکلات و مطالبات برخی از دانشگاه‌های آزاد استان اضافه نموده و افزود: «مبالغ حق‌التدریس اساتید، حق‌الزحمه پایان‌نامه‌های ارشد و دکترا، طرح‌ها و مقالات، از سال ۹۷ تاکنون در بعضی از واحدها پرداخت نشده است.»

این استاد دانشگاه، مشکلات کارکنان دانشگاه آزاد استان خوزستان را متفاوت دانست، اما مشکلات ذکر شده را تنها وجه اشتراک واحدها و اساتید عنوان نمود.

وی در ادامه از مقایسه مبلغ دریافتی دانشگاه‌های آزاد و دولتی گفت: «مبلغ دریافتی که در حکم کارگزینی برای کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد در نظر گرفته شده، نصف تا یک سوم دانشگاه‌های دولتی است که البته دانشگاه آزاد واحد اهواز بسیاری از این مشکل و معضلات را ندارد.

وی توضیح داد: «بسیاری از کارمندان، کمتر از ۳۵ میلیون ریال و بسیاری از اعضای هیات علمی حدود ۵۰ میلیون ریال حقوق دریافت می‌کنند.»

اجرای قانون همسان‌سازی حقوق اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد با دانشگاه‌های دولتی و همچنین مشمول قانون کار شدن کارکنان و اعضا هیات‌ علمی دانشگاه آزاد، از مهمترین موضوعات اعتراض کارکنان دانشگاه‌های آزاد خوزستان محسوب می‌شود و خواستار اعمال آن هستند.

بر گرفته از بالاترین

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا