اخبار

کرونا هنوز هم قربانی می گیرد

آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در سطح جهان رو به افزایش است و همچنین این ویروس در میهن ما نیز جان هم وطنان را می‌گیرد…..

کرونا در ایران نه تنها کنترل نمی شود بلکه روز به روز در حال افزایش است و تا کنون آمار جان باختگان در  ایران نزدیک به ۵۴هزار و ۵۰۰ نفر می باشد.

کل مبتلایان به کرونا در جهان یک میلیون و ١٨٣ هزار و ١٨٢ نفر می باشند و این آ‌‌مار رو به افزایش است.

وضعیت شهرهای کشور همچنان قرمز است و روزانه مردم جان خود را بر اثر کرونا از دست می‌دهند.

این در حالی است کە عوامل رژیم گفتەاند واکسن داخلی تولید می کنیم و از واکسن خارجی استفاده نمی‌کنیم.

ایران از جمله کشورهایی است که در سطح جهان از لحاظ ابتلا به کرونا و قربانی در رتبه‌های اول را دارد.

ایران؛ یک هزارم جمعیت طی این ده ماه فوت کرده اند

عضو کمیته علمی ستاد مبارزه با کرونا، از فوت یک هزارم جمعیت کشور در اثر ابتلا به کرونا خبر داد و گفت: حتی ممکن است که این آمار بیشتر باشد.

پیام طبرسی گفت: در اکثر نقاط کشور سیر بیماری کرونا رو به کاهش است و در بیمارستان مسیح دانشوری زمانی بود که حدود ۲۵۰ بیمار به صورت روزانه مراجعه می‌کردند، اما در حال حاضر همین آمار به ۵۰ یا ۶۰ بیمار رسیده است و این عدد نشان می‌دهد که هنوز بیماری خوب نشده و باید به اندازه‌ای رعایت کنیم که شاهد بهبود بیماری و به صفر رسیدن تعداد مبتلایان باشیم.

او تاکید کرد: هنوز هم بسیاری از افراد ویروس کرونا را باور ندارند و آن را به عنوان دروغ بزرگ قرن می‌شناسند و بنده منظور این افراد را درک نمی‌کنم، اما واقعیت این است که ۵۴ هزار بیمار کرونا را به صورت رسمی تا به امروز از دست داده ایم و حتی ممکن است که این آمار بیشتر باشد، چرا که خیلی از افراد تست نداده اند و به علت کرونا جان خود را از دست داده اند.

وی افزود: یک هزارم جمعیت کشور در طی این ده ماه فوت کرده اند و این موضوع در دنیا قابل تامل است.

کرونا در هفته‌ای که گذشت؛ ۴۴۶۵۲هزار مبتلا،۱۲۴۱ هزار قربانی

پس از تعطیلی‌های دوهفته در بسیاری از شهرها میزان شیوع کروناویروس در ایران نسبت به ماه‌های پیش بسیار کاهش یافته است، اگرچه کرونا هنوز هم منجر به مرگ بیش از هزار نفر در هفته گذشته شده است.
علیرضا رئیسی، معاون وزارت بهداشت در این رابطه گفته بود: «موارد مثبت ابتلاء به بیماری کرونا در کشور بسیار کاهش یافته است، با اعمال محدودیت‌ها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هفته‌های گذشته، آمار بستری شدگان به شدت کاهش یافت به طوری که در تهران از هزار نفر بستری روزانه به زیر ۳۰۰ نفر در روز رسیده‌ایم.»
نه تنها تهران، بلکه آن طور که آمارهای روزانه وزارت بهداشت نشان می‌دهند روند پاندمی در کل کشور کاهشی است و تعداد قربانیان این بیماری هم کاهش پیدا کرده است.

تعداد قربانیان کرونا در هفته‌ای که گذشت؛ ۱۲۴۱ زندگی

در هفته گذشته پس از مدت‌ها آمار فوتی‌های کروناویروس به زیر ۲۰۰ نفر رسید و سیاه‌ترین روز هم روز ۳۰ آذر بود که متاسفانه در آن روز ۲۰۵ نفر در اثر ابتلا به بیماری فوت کردند. به طور میانگین بین تاریخ ۲۸ آذر تا ۴ دی، ۱۷۷ نفر هر روز در اثر ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند.

در مجموع هم تعداد فوت شدگان این بیماری در هفته گذشته ۱۲۴۱ نفر بود و نسبت به هفته قبلی ۳۵۸ نفر کاهش پیدا کرده بود. این کمترین آمار فوت‌شدگان کروناویروس در ایران از ابتدای پاییز تاکنون است. البته روند کاهشی این آمار در کشور از پنج هفته پیش زمانی که تعداد فوت شدگان نزدیک به ۳ برابر آمار کنونی بود، شروع شده بود.

تعداد کسانی که در خطر مرگ قرار گرفتند؛ ۴۴۶۵۲ زندگی
تعداد مبتلایان کروناویروس هم در این مدت کاهش چشمگیری داشت به طوری که این آمار که هفته گذشته حداقل ۷۴۵۳ نفر بود، در هفته ابتدایی پاییز به روزانه ۶۱۷۸ نفر هم رسید. به طور میانگین در این مدت هر روز ۶۳۷۸ نفر به کروناویروس مبتلا شدند و در بدترین روز هفته هم تعداد مبتلایان به ۷۱۲۱ نفر رسید.

در مجموع بین در سیزدهمین هفته از ابتدای پاییز، ۴۴۶۵۲ نفر در کشور به کروناویروس مبتلا شدند، عددی که نسبت به هفته پیش ۱۰۸۵۵ نفر کاهش پیدا کرده است. گفتی است در هفته دهم این عدد به نزدیک به ۱۰۰هزار نفر رسیده بود. البته مقایسه آمار مبتلایان با ابتدای مهرماه نشان می‌دهد که هنوز وضعیت به حالت قبلی برنگشته است.یک دلیل این موضوع می‌تواند افزایش آزمایش‌های کرونا در این مدت باشد، براساس آخرین آمار وزارت بهداشت تاکنون در کشور ۷ میلیون و ۲۵۳ هزار و ۷۵۰ آزمایش تشخیص کرونا انجام شده است.

کاهش تعداد بستری‌ها
خوشبختانه تعداد بستری‌های بیماری هم در این مدت کاهش چشمگیری داشته است، عددی که کاهش آن به معنای کاهش تعداد فوتی‌های بیماری در روزهای آینده است. به طور میانگین در این مدت ۹۴۵ نفر از مبتلایان کرونایی بستری شدند.

در مجموع ۶۶۱۷ نفر مبتای کووید-۱۹ بستری شدند، ۱۸۳۵ نفر کمتر از تعداد بستری‌های کرونا در هفته قبلی.


این به معنای پایان کرونا نیست
یکی از دلایل کاهش آمار فوتی‌های کرونا در این مدت، کمتر شدن درصد قربانیان کرونا در این مدت است. در هفته چهارم ۶.۲۷ درصد تعداد مبتلایان کرونا فوت می‌کردند، این عدد هم اکنون نزدیک به ۳ درصد است عددی که به درصد واقعی قربانیان کرونا بسیار نزدیک‌تر است.

اگرچه روند نزولی این نمودارها پس از پایان زندگی ده‌ها هزار نفر خبر خوبی است، اما متاسفانه بازگشت به شرایط عادی می‌تواند هر هفته‌ای منجر به صعودی شدن نمودارهای کرونا شود. اتفاقی که در ایران در این پاندمی چندین بار با آن درگیر شد و با چندین موج بیماری روبرو شد.رئیسی در این رابطه گفته بود: «با اینکه روند شیوع بیماری در کشور رو به کاهش است اما نباید با عادی انگاری موجب بروز مجدد پیک بیماری شویم، چرا که پیک گذشته کرونا فشار بسیار زیادی به کادر بهداشت و درمان وارد کرد.»

وضعیت شهرستان‌ها؛ ایران دیگر قرمز نیست

به گزارش بهار نیوز، خوشبختانه با کاهش وضعیت کرونا وضعیت شهرستان‌ها هم بهتر شده است، در حالی که هفته پیش ۱۲ شهرستان در وضعیت قرمز و ۲۸۸ شهرستان دیگر در وضعیت زرد قرار داشتند، دیگر در این مدت تعداد شهرستان‌های قرمز به صفر رسید و ایران اکثرا نارنجی است. هرچند کارشناس‌ها هشدار داده‌اند این نقاط هر لحظه می‌توانند به نارنجی و قرمز تغییر رنگ بدهند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا