اخبار

اظهارات لاریجانی برای نخریدن واکسن کرونا

جواد لاریجانی از گردانندگان دستگاه شکنجه و اعدام در قوه قضائیه جمهوری اسلامی امروز در توجیه نخریدن واکسن کرونا بطرز وقیحانه ای گفت: این مساله، یکی از برنامه‌های اتاق فرماندهی است که علیه ما در آمریکا تصمیم‌گیری شده، می خواهند بگویند تبلیغ کنند واکسن غیرآمریکایی نزنید حتماً واکسن بخرید و برای خریدن هم حتماً هم واکسن فایزر یا مدرنا بخرید و چون باید دلار بدهیم آمریکایی‌ها هم قبول نمی‌کنند پس زانو بزنیم و کرنش کنیم که به ما دو تا واکسن بدهند. واکسن هم که در آمریکا و جاهای دیگر معرفی شد دست مردم که نرسیده. دارند نفرات خاصی می‌زنند. پس این جریان واکسن یک موج تبلیغاتی است. واکسن در دنیا متعدده و واکسن خود ما از لحاظ علمی چیزی کم ندارد. حتماً واکسن خودمون خیلی خوبه…

این در حالی است که رئیس بخش عفونی بیمارستان لرستان گفته: مسئولان جان مردم و کادر درمان را بازیچه کم‌کاریهای خود قرار دادند. حق مسلم کادر درمان و مردم است که دولت برای ما واکسن کرونا را تهیه کند. بعید می‌دانم وضعیت اقتصادی ما از عراق جنگ‌زده بدتر باشد. خرید ۱۰۰میلیون دوز واکسن مگر چقدر می‌شود که آقایان مدام بهانه‌تراشی می‌کنند.

روزنامهٔ جهان صنعت هم نوشت: تهیه واکسن خارجی کرونا یک خواسته و حق ملی است، اما مسئولان بارها بهانه آوردند که تحریم هستیم، یخچال مناسب نداریم! در حالی خبری از واکسن معتبر در ایران نیست که ۸۰کشور ۷میلیارد دوز واکسن فایزر را تهیه کردند و به‌صورت رایگان در اختیار مردم قرار دادند. در لیست کشورها حتی نام اکوادور، پاناما، قزاقستان، عراق و ونزوئلا دیده می‌شود و تنها نام ایران در این لیست نیست.

روزنامهٔ شرق نیز در این باره نوشت: کادر درمان در ایران با کمترین تجهیزات در خط اول مقابله با کرونا قرار گرفته و هر روز نیز خسارات جبران‌ناپذیری را متحمل می‌شود، هیچ‌کس (از حکومت) هم به کمک آنها نمی‌آید.

این روزنامه افزود: در اطراف ایران کشورهای زیادی از جمله عراق و عربستان کار پیش‌خرید واکسن را شروع کردند. حتی ونزوئلا هم پیش‌خرید واکسن را انجام داده است، ولی هنوز در ایران خبری از خرید واکسن کرونا نیست….چرا مردم و کادر درمان ما باید از تزریق واکسن محروم باشند؟ مگر جان مردمان ایران ارزشی ندارد؟ طاقت همه طاق شده است. این طاقت طاق تا کجا ادامه خواهد یافت؟

واکسن کرونا در ایران ولی فقط برای خودشان!

روزنامه آفتاب یزد به نقل از دکتر محمدرضا محبوب فر، اپیدمولوژیست در باره ورود واکسن کرونا به ایران نوشت: مسئولان اطلاعات ضد و نقیض به جامعه ارسال می‌کنند مثلا در مورد همین واکسن بیماری کرونا اعلام شده که واردات واکسن‌های خارجی از لحاظ مسائل فنی و از لحاظ بودجه امکان پذیر نیست اما از طرفی شاهد هستیم که واکسن کرونا از کشورهای معتبر به صورت قاچاق در کشور در حال دست به دست شدن بین نورچشمی ها، آقازاده‌ها و برخی مسئولین است.

این روزنامه نوشت: اندک اندک زادروز یک‌سالگی «کروناویروس» فرا می‌رسد و تازه بحث‌هایی در جامعه بالاگرفته که «واکسن» این ویروس خطرناک، همین روزها است که از راه برسد اما دلهره در شهر پیچیده که میان این همه «نورچشمی»،«آقازاده»، «ژن خوب» و«مولتی میلیاردر» آیا واکسن گیرِ اقشار کم درآمد و کم برخوردار جامعه نیز می‌آید؟ خودشان می‌گویند از این خبرها نیست و در توزیع واکسن کرونا حتماً رعایت عدالت و تلاش برای اعتماد‌سازی لحاظ خواهد شد اما جامعه به دیده تردید می‌نگرد!

آفتاب یزد نسبت به تهیه نشدن واکسن کرونا برای ایران هشدار داد و نوشت: واکسن ساخته شده و بسیاری از کشورها هم در حال توزیع این واکسن آن هم به‌صورت رایگان بین مردم شان هستند. مطالبه جدی مبنی بر خرید واکسن کرونا بین مردم ایجاد شده است. نکته بسیار مهمی که در این میان وجود دارد این است که اگر دولت ایران نتواند طی ماه‌های آینده این مشکل را حل کند اثرات منفی را در میان مردم به‌وجود می‌آورد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا