بین‌المللی

تداوم تظاهرات‌ علیه نتانیاهو در فلسطین اشغالی

هزاران نفر در فلسطین اشغالی برای بیست و هفتمین هفته علیه بنیامین نتانیاهو تجمع اعتراضی برگزار کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری معا فلسطین، هزاران نفر شنبه شب در مناطق مختلف فلسطین اشغالی از جمله تل آویو و مقر نتانیاهو در بیت‌المقدس اشغالی تظاهرات کردند.

روزنامه عبری زبان معاریو نوشت: پلیس اسرائیل سه معترض را در برابر محل اقامت نتانیاهو در قدس دستگیر کرد.

شبکه تلویزیونی ۱۲ اسرائیل گزارش کرد: معترضان خواستار برکناری نتانیاهو به خاطر فساد شدند و شماری از معترضان تلاش کردند تا ورودی محل اقامت نتانیاهو را مسدود کنند و تصاویر وی را نیز به آتش کشیدند.

کابینه نتانیاهو به سبب سوء مدیریت در مقابله با شیوع ویروس کرونا، زیر تیغ تیز انتقادهای شدید ساکنان سرزمین‌های اشغالی قرار دارد، به طوری که این رژیم در مقایسه با جمعیت، دارای یکی از بیشترین مبتلایان به ویروس کرونا در جهان است و تلاش های کابینه تاکنون برای کاهش میانگین مبتلایان به ویروس کرونا ناکام مانده است.

ناتوانی نتانیاهو برای مقابله با کرونا و پرونده‌های گوناگون فساد وی همچنین سبب شده محبوبیت حزب لیکود که وی ریاست آن را بر عهده دارد، بشدت کاهش یابد.

نتانیاهو تنها نخست وزیر اسرائیل است که در تاریخ نامشروع این رژیم در طول دوران حکمرانی‌اش متهم به جرایمی مانند فساد و اختلاس است.

وی به همراه همسرش به اتهام فساد چندین بار تحت بازجویی قرار گرفته، پرونده‌هایی که در رسانه‌ها به «پرونده ۱۰۰۰»، «۲۰۰۰»، «۳۰۰۰» و «۴۰۰۰» معروف است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا