گوناگون

ادامه تخلیه آبگرفتگی خیابان‌های اهواز، دو هفته پس از بارندگی‌ها

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز با اشاره به آبگرفتگی و پس‌زدگی فاضلاب در مناطق مختلف شهر اهواز در بارندگی‌های دو هفته اخیر، از تداوم عملیات تخلیه آب و فاضلاب معابر در شیفت‌های مختلف خبر داد.

ابراهیم قنبری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه در بارندگی‌های اخیر بسیاری از مناطق اهواز با پس‌زدگی فاضلاب مواجه شده‌اند، اظهار کرد: از زمان آغاز بارندگی‌های دو هفته اخیر در اهواز و از لحظات اولیه بارش‌ها، با اعزام نیروهای آتش‌نشان به مناطقی که دچار آبگرفتگی و پس‌زدگی فاضلاب بودند، عملیات تخلیه آب از معابر و خیابان‌ها به منظور کمک و امدادرسانی به شهروندان انجام شده است.

وی افزود: مناطقی از جمله کمپلو، گلستان، باهنر، کوی منابع طبیعی، کوی مندلی و… از زمان بارندگی‌ها به دلیل نبود سیستم فاضلاب مناسب، دچار پس‌زدگی شدند و تخلیه آب از این مناطق انجام نمی‌شد و بنابراین آتش‌نشانان برای کمک به مردم این مناطق، به محل آبگرفتگی‌ها اعزام شدند.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز با بیان اینکه در این مدت با چهار دستگاه پمپ ٨ اینچ و بیش از ١٠ خودرو و ١٠٠ نیروی آتش‌نشان در شیفت‌های مختلف در حال تخلیه آب هستیم، افزود: از شنبه‌شب که عملیات تخلیه آب در منطقه باهنر به اتمام رسید، نیروها و تجهیزات سازمان بلافاصله به سمت کوی مندلی اعزام ‌شدند و اکنون نیز همچنان در حال تخلیه آب در این منطقه هستند.

وی در خصوص سابقه پس‌زدگی فاضلاب در منطقه کوی مندلی گفت: قطعا از قبل مشکلاتی در سیستم فاضلاب منطقه وجود داشته که در بارندگی اخیر این مشکلات دوچندان شده و باعث اخلال در تردد مردم منطقه‌ و ایجاد مشکلات بهداشتی برای مردم خصوصا کودکان این منطقه شده است.

قنبری در خصوص آبگرفتگی معابر نیز تصریح کرد: مناطقی مانند کمپلو، هسته مرکزی شهر، گلستان، کوی منابع طبیعی، باهنر، کیان‌شهر، کیان‌آباد، کوی مندلی، سه‌راه خرمشهر و… در بارندگی اخیر با مشکل آبگرفتگی خیابان‌ها مواجه شدند که تمام امکانات و تجهیزات سازمان آتش‌نشانی از زمان بارندگی تاکنون در حال امدادرسانی به این مناطق است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا