بین‌المللی

مادورو: تمدید فعالیت پارلمان قبلی ونزوئلا از سوی اپوزیسیون برخلاف قانون اساسی است

رئیس جمهوری ونزوئلا گفته، اقدام صورت گرفته از سوی مجمع ملی تحت کنترل اپوزیسیون برای تمدید مهلت فعالیتشان تا سال آتی میلادی برخلاف قانون اساسی است و از سیستم قضایی این کشور خواست تا کارش را انجام دهد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، مجمع ملی ونزوئلا به رهبری خوآن گوایدو، انتخابات پارلمانی ششم دسامبر را که در آن سوسیالیست‌ها پیروز شدند، غیرقانونی اعلام کرد و در رای گیری اخیر مدت فعالیت مجمع ملی را تمدید کرد.

احزاب اصلی اپوزیسیون ونزوئلا انتخابات ششم دسامبر را بایکوت کردند چون گفتند این انتخابات آزاد و عادلانه نیست. نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا که گوآیدو را دست نشانده آمریکا می‌داند، گفته وقتی اپوزیسیون در انتخابات ۲۰۱۵ پیروز شدند، انتخابات شفاف بود اما حالا که سوسیالیست‌ها پیروز شدند، اینطور نیست!

رئیس جمهوری ونزوئلا در سخنانی تلویزیونی گفت: با توجه به اینکه تمدید فعالیت مجمع ملی از سوی اپوزیسیون برخلاف قانون اساسی است، ما به سیستم قضایی اعتماد می‌کنیم تا کارش را انجام دهد.

این اقدام پارلمان برای تمدید فعالیتش در حالی صورت گرفته که ده‌ها تن از قانونگذاران آن که به اتهام ارتکاب جرایمی چون “خیانت” که از کشور گریخته‌اند با تحقیقات کیفری روبرو هستند. سایرین نیز عدم تمایلشان را به ادامه حضور در کنگره به دلیل تحت پیگرد بودن از سوی دولت کاراکاس اعلام کرده‌اند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا