اخبار

انتقاد شدید بایدن از ترامپ به خاطر “مسئولیت نشناسی”

رئیس جمهور آینده آمریکا ترامپ را به “سنگ‌اندازی” در راه انتقال پست ریاست جمهوری متهم کرد. او گفت که نزدیکان ترامپ از دادن اطلاعات موردنیاز برای انتقال قدرت کوتاهی می‌کنند. بایدن رفتار ترامپ را “غیرمسئولانه” خواند…..

به گزارش دویچه وله، جو بایدن، رئیس جمهور جدید ایالات متحده در یک سخنرانی دولت ترامپ را به “مانع‌تراشی در راه تحویل قدرت در کاخ سفید” متهم کرد. او گفت که تیم او در مسائل پراهمیت امنیتی ملی اطلاعات موردنیاز را از دولت ترامپ دریافت نمی‌کند.

جو بایدن به طور مشخص همکاران ترامپ را متهم کرد که در تحویل اطلاعات لازم برای انتقال قدرت، به ویژه در مسائل نظامی و امنیتی اهمال می‌ورزند. او این شیوه برخورد را “به کلی غیرمسئولانه” دانست.

بازنگری سیاست خارجی

بایدن در آخرین سخنرانی خود گفت که در دوران ۴ ساله ریاست جمهوری دونالد ترامپ مسائلی پیش آمده است که نیاز به بازنگری دارند.

او با نگاه به سیاست خارجی ایالات متحده گفت که در عرصه بین‌المللی “یک خلأ عظیم” پدید آمده است و دولت او تلاش خواهد کرد اعتماد ازدست‌رفته‌ی جامعه بین‌المللی را بازسازی کند.

بایدن با اشاره به چین بر ضرورت همکاری بین‌المللی تأکید کرد.

او گفت که ایالات متحده می‌تواند دوش‌به‌دوش متحدان و هم‌نظرانش موضع بسیار قوی‌تری در دفاع از منافع و ارزش‌های خود در برابر چین اتخاذ کند.

بایدن تصریح کرد، رهبری جمهوری خلق باید به خاطر سوءاستفاده از امکانات تجارتی و تسهیلات تکنولوژیک و همچنین به خاطر نقض حقوق بشر زیر فشار قرار گیرد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا