گوناگون

بهترین راهکارها برای افزایش رتبه الکسا سایت چیست؟

برای بررسی سئو هر سایت، میزان بازدید، اعتبار و محبوبیت آن فاکتورهای مختلفی توسط گوگل تعریف شده است…..

به گزارش ایسنا،  بنابر اعلام مدیر وب، یکی از مهم ترین این فاکتورها رتبه الکسا است که میزان محبوبیت و ترافیک سایت شما را نشان می‌دهد. اگر ارتقا سئو سایت برای‌ شما مهم است، باید به دنبال ترفندهایی برای افزایش رتبه الکسای آن باشید.

رتبه الکسا چیست؟

قبل از آن که به دنبال ترفندهایی برای افزایش رتبه الکسای سایت خود باشید، بهتر است بدانیم این فاکتور دقیقا چیست و چه وظیفه‌ای برعهده دارد؟ الکسا یک سایت جهانی است که اطلاعات سایت‌های اینترنتی که نوار ابزار الکسا را نصب کرده‌اند، در خود ذخیره می‌کند. الکسا میزان محبوبیت جهانی و محلی شما را نشان می‌دهد.

این ابزار میزان بازدید و ترافیک سایت‌ها را بررسی کرده و طبق آن سایت‌ها را رتبه بندی می‌کند. هر چه رتبه الکسا کوچکتر و به عدد یک نزدیکتر باشد، محبوبیت سایت و میزان بازدید آن بیشتر است. از این رو افزایش رتبه الکسا یا به عبارتی کاهش رتبه الکسا به معنای نزدیکتر کردن آن به عدد یک است.

راهکارهایی کارآمد برای افزایش رتبه الکسا

افزایش رتبه الکسا کار چندان سختی برای وب سایت شما نخواهد بود. شما می‌توانید همزمان با انجام دیگر راهکارهای ارتقا سئو، رتبه الکسا خود را نیز بهبود ببخشید. بهترین این ترفندها در ادامه به شما معرفی خواهد شد.

استفاده از شبکه‌های مجازی

این روزها میزان استفاده افراد و کاربران دنیای مجازی از شبکه‌ها و اپلیکیشن‌ها در مقایسه با سایت‌های اینترنتی بیشتر است. اکثر افراد عضو شبکه‌های مجازی مختلف بوده و در آن فعالیت می‌کنند. شما می‌توانید صفحات مختلفی در شبکه‌های مجازی مانند اینستاگرام ساخته و لینک وب سایت خود را در بیو صفحات خود قرار دهید. این مساله بازدید سایت شما را افزایش داده و باعث افزایش رتبه الکسا می‌شود.

استفاده از محتواهای با کیفیت

از دیگر راهکارهای افزایش رتبه الکسا، استفاده از محتواهایی جامع و کامل است. اگر شما بتوانید مطالبی جذاب، جامع و با کیفیت ارائه دهید، بدون هیچ تبلیغاتی کاربران اینترنتی را به خوانندگان همیشگی خود تبدیل خواهید کرد.

این مساله بدون شک میزان بازدید و ترافیک سایت را بالا خواهد برد. در محتواهای خود از ابزارهای مختلفی مانند تصاویر، فیلم، پادکست، انیمیشن و غیره استفاده کنید.

استفاده از تغذیه کننده‌های RSS

تغذیه کننده‌های RSS ابزارهایی هستند که پیغام‌های شما را گرفته و آن را به کاربران اینترنتی ارسال می‌کنند. این ابزارها اطلاعات جامعی از کاربران اینترنتی، جنسیت، موقعیت جغرافیایی، علاقه مندی‌ها و غیره داشته و آن‌ها را به سایت شما هدایت می‌کنند. این تغدیه کننده‌ها می‌توانند در زمان کوتاهی باعث افزایش رتبه الکسا شوند.

در بلاگ‌ها و وب سایت‌های مرتبط و پربازدید نظر بگذارید

از دیگر راهکارهای ساده اما بسیار کارآمد برای افزایش رتبه الکسا آن است که در سایت‌های مرتبط با حوزه کاری خود نظر یا کامنت بگذارید. نظرات هوشمندانه، اخلاقی و مناسب باعث می‌شود افراد به طرز فکر و نگاه شما علاقه مند شده و برای خواندن بقیه مطالب وارد سایت شما شوند.

شرکت در انجمن‌ها و تالارهای گفت و گو

از دیگر راهکارهایی که می‌تواند به شکل چشمگیری باعث افزایش رتبه الکسا شود، شرکت در تالارهای گفت و گو و انجمن‌ها است. به این نکته توجه داشته باشید که با ورود شما به این تالارها لینک سایت در بیوگرافی شما قرار خواهد گرفت، بنابراین از درج مکرر لینک سایت خود در هنگام گفت و گو خودداری کنید.

نصب نوار ابزار الکسا بر تمامی موتورهای جست و جو

به احتمال زیاد شما از مرورگرهای مختلفی روی سیستم خود استفاده می‌کنید. برای افزایش رتبه الکسا، این نوار ابزار را روی تمامی مرورگرهای خود نصب کنید. بعد از انجام این کار در تمامی این مرورگرها، سایت خود را به عنوان home page یا صفحه خانگی قرار دهید.

Alexa rank Widget  را در سایت خود قرار دهید.

الکسا برای تعیین و بررسی میزان وب سایت شما تعداد بازدیدها و ترافیک آن را بررسی می‌کند. الکسا تنها می‌تواند کاربرانی را در نظر بگیرد که نوار ابزار الکسا را نصب کرده باشند. نگران نباشید اگر شما ویدجت رتبه الکسا را در سایت خود قرار دهید، باعث می‌شود حتی کاربران بدون نوار ابزار الکسا در لیست شمارش قرار گیرند.

در مورد الکسا و دیگر موارد سئو مطلب بنویسید

برای آن که از طریق محتواهای خود بتوانید رتبه الکسا را ارتقا دهید، می‌توانید مطالب مختلف و مفیدی راجع به الکسا و دیگر موارد مربوط به سئو مطلب و محتوا بنویسید.

از بک لینک‌های معتبر استفاده کنید

شما می‌توانید تبلیغات سایت خود را در سایت‌های معتبر و پربازدید قرار داده و از طرف آن‌ها بک لینک بگیرید. بک لینک باعث می‌شود که کاربران یک سایت دیگر تنها با یک کلیک وارد سایت شما شوند. این مساله به مرور باعث افزایش ترافیک و افزایش رتبه الکسا می‌شود.

از سایت‌های افزایش بازدید استفاده کنید

سایت‌های مختلفی وجود دارند که با دریافت هزینه و از طریق راهکارهایی میزان ترافیک و بازدید سایت شما را افزایش می‌دهند. این مساله برای سایت‌های تازه کار می‌تواند باعث افزایش رتبه الکسا شود. در صورتی که سایت شما فعال و دارای سابقه است، این روش چندان به شما توصیه نمی‌شود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا