گوناگون

کرونا، بیکاری ، گرسنگی و فرصت طلبی سوداگران آمریکا

واشنگتن پست گزارش می دهد که به رغم آشفتگی بازار کار، افزایش شمار بیکاران و گرسنگان در آمریکا، ثروتمندان توانستند سال ۲۰۲۰ را با جیب پر پول به پایان برسانند.

به گزارش بامداد ایرنا از روزنامه واشنگتن پست، درحالیکه با شیوع ویروس کرونا در آمریکا میلیون ها نفر بیکار شدند و هم اکنون گرسنه هستند، بازار بورس آمریکا سال ۲۰۲۰ را با افزایش چشم گیر به پایان رساند.

شیوع ویروس کرونا در آمریکا تا کنون باعث جان باختن بیش از ۳۵۰ هزار نفر شده و میلیون ها نفر به دلیل اعمال محدودیت ها کار خود را از دست داده اند و نیازمند دریافت بسته های کمکی دولت هستند.

براساس این گزارش، شاخص سهام “اس اند پی ۵۰۰” فهرستی از ۵۰۰ سهام برتر در بازار بورس سهام نیویورک و نزدک (NASDAQ) ، سال ۲۰۲۰ را با سود ۱۶ درصدی به پایان رساند.

همچنین شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» و شاخص «نزدک کامپوزیت» هر یک با ۷.۲۵ درصد و ۴۳.۶ درصد سود سهام خود را در سال ۲۰۲۰ بستند.

رشد شاخص های بورس در آمریکا و کسب رکورد بی سابقه در حالی رخ می دهد که گفته می شود آمریکا در سال ۲۰۲۰ به دلیل شیوع ویروس کرونا با بحران اقتصادی و خدمات بهداشتی مواجه بوده است.

شبکه سی ان ان در هفته های گذشته گزارش داد که در صورت امتناع ترامپ از امضا لایحه بسته کمک مالی کرونا، بیش از ۱۲ میلیون آمریکایی دیگر بیمه بیکاری دریافت نخواهند کرد.

براساس اخرین داده های وزارت کار آمریکا به دنبال شیوع ویروس کرونا و تاثیر بسزا آن بر اقتصاد در حدود ۹.۳ میلیون نفر در اوایل ماه دسامبر دریافت بیمه بیکاری درخواست کردند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا