گوناگون

کینه حسین شریعتمداری به موسوی و کروبی

مدیر مسئول روزنامه وابسته به علی خامنه ای، حصر رهبران جنبش سبز را که به شدت مورد انتقاد نهادهای حقوق بشری قرار گرفته را یک «ارفاق و لطف» در حق آنها دانست و تاکید کرد که نظام صرفا از این جهت که می‌خواست به دلیل سوابقی که داشتند به آنها لطفی بکند آنها را در حصر نگه داشت و اگر غیر از این بود جرم آنها بسیار بسیار بزرگ و «فساد فی الارض» بود و حکم اصلی‌شان «اعدام» است…..

حسین شریعتمداری، جمعه ۱ ژانویه ۲۰۲۱ در برنامه «بدون توقف» با اشاره به اینکه حصر «لطف بزرگی» بود که نظام به رهبران جنبش سبز کرده است راهپیمایی حکومتی در روز «۹ دی‌ماه» را یادآور شد و تاکید کرد که «مهم این است که ماجرای فتنه و ۹ دی را بایگانی نکنیم چون عواملش هنوز در میدان هستند».

راهپیمایی حکومتی ۹ دی ۱۳۸۸ با فراخوان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ایران به ریاست احمد جنتی، در واکنش به تظاهرات هواداران جنبش سبز در تاسوعا و عاشورای ۱۳۸۸ انجام شد.

او مسئله حصر را یک «ارفاق و لطف بزرگ» نظام به رهبران جنبش سبز دانست که صرفا از این جهت که رهبران جنبش سبز سوابقی داشتند به آنها «لطف» شد و در حصر نگه داشته شدند و اگر غیر از این بود، جرم آنها بسیار بسیار بزرگ و «فساد فی‌الارض» بود.

شریعتمداری در ادامه حمله به رهبران جنبش سبز، جرم آنها را بر اساس اسناد موجود «وطن‌فروشی و حمله به جمهوریت نظام» توصیف کرد و خون تمام کسانی که در اعتراضات ریخته شد را بر گردن آنها دانست و حکم اصلی‌شان را «اعدام» اعلام کرد.

حبس خانگی میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد از فوریه ۲۰۱۱ آغاز شد و تاکنون ادامه دارد. فاطمه کروبی نیز که همزمان با این افراد در حبس قرار گرفت، از آوریل ۲۰۱۱ در وضعیت رفع حصر موقت قرار گرفته‌ است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا