بین‌المللی

۱۸ فلسطینی در تظاهرات علیه شهرک‌سازی زخمی شدند

منابع خبری روز جمعه گزارش دادند که ۱۸ فلسطینی در حمله نظامیان اسرائیل به تظاهرات علیه شهرک‌سازی‌ها زخمی شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری معا فلسطین، فلسطینیان معترض روز جمعه در شهرک “کفر قدوم” واقع در شرق شهر قلقیلیه در شمال کرانه باختری، علیه شهرک‌سازی و اشغال کرانه باختری تظاهرات کردند.

بنابراین گزارش، نظامیان اسرائیل با حمله به این تظاهرات، با پرتاب گاز اشک‌آور، بمب‌های صوتی و شلیک گلوله‌های پلاستیکی تلاش کردند تا معترضان را پراکنده کنند.

از سوی دیگر، نظامیان اسرائیل از فاصله نزدیک به گردن یک جوان فلسطینی در منطقه «مسافر یطا» واقع در جنوب الخلیل در کرانه باختری شلیک کردند.

بر اساس این گزارش، «هارون رسمی ابو عرام» (۲۴ ساله) زمانی که به همراه والدینش تلاش می‌کرد تا از مصادره ژنراتور برق خانواده خود از سوی نظامیان اسرائیلی جلوگیری کند، از فاصله بسیار نزدیک و از ناحیه گردن مورد اصابت گلوله جنگی قرار گرفت و به بیمارستان منتقل شد.

عملیات و تجاوزات رژیم اسرائیلی علیه مردم فلسطین در حالی طی سال ۲۰۲۰ ادامه داشت که در این مدت روند شهرک سازی‌های اسرائیل به صورت گسترده‌ای ادامه داشت.

در همین راستا، نماینده فلسطین در سازمان ملل متحد روز سه شنبه با ارسال نامه‌ای به دبیرکل این سازمان و رییس شورای امنیت خواستار مجازات اسرائیل به علت تداوم شهرک سازی‌ها در اراضی فلسطینی شد.

براساس قطعنامه‌های سازمان ملل و شورای امنیت این سازمان هرگونه شهرک‌سازی در داخل مرزهای ۱۹۶۷ میلادی کرانه باختری غیرقانونی است.

شهرک سازی‌های اسرائیل با وجود برخی محکومیت‌های بین‌المللی و برخلاف قطعنامه‌های سازمان ملل ادامه داشته و در چند سال اخیر افزایش یافته است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا