گوناگون

از هر ١٠٠ دانش‌آموزی کە ترک تحصیل می‌کند ٩٠ نفر از آن‌ها معتاد می‌شود

بە گفتە “اسکندر مؤمنی”، دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر، پیمایشی دقیق در جامعه انجام شده است و نتیجه آن بود که ۹۰ درصد دانش آموزانی که ترک تحصیل می‌کنند به یکی از آسیب‌های اجتماعی همچون اعتیاد روی می‌آورند….

به گزارش مهر، اسکندر مؤمنی، در نشست «هم‌اندیشی همکاری در طرح جامع یاریگران زندگی» گفت: در حوزه درمان نیز دستاوردهای خوبی داشته‌ایم اما باید تلاش‌های بیشتری انجام شود، متأسفانه ۸۰ درصد معتادان بعد ترک، مجدداً به سمت اعتیاد باز می‌گردند که در این زمینه، همکاری‌هایی با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی داریم و داروهای جدیدی با همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری در حال تولید است.
کارشناسان معتقداند کە راه حل اصلی در مبارزه با موادمخدر، پیشگیری است و اقداماتی راهبردی‌ باید در این بخش انجام شود.

بە نظر روان‌شناسان کاهش عملکرد مفید، احساس شکست، بی‌کفایت بودن و … سیکل معیوب ایجاد می‌کند که منجر به افسردگی، اضطراب، اختلال، کاهش اعتماد به نفس، فرار از خانواده، فرار از جامعه، اعتیاد و ترک تحصیل می‌شود.

فقر مالی، فقر انگیزشی، محیط نا مناسب خانه، وضعیت نا مناسب مدرسه، خشونت، سلامت جسمی وبهداشتی و روحی از جملە مواردی هستند کە باعث ترک تحصیل دانش‌آموزان در ایران شدند.

منظور از ترک تحصیل  یعنی دانش آموزانی که زودتر از موعد مقررمدرسه را ترک می کنند و یا به عبارتی قبل از اتمام یک دوره قادر به ادامه تحصیل نمی باشند و به ناچار مدرسه را ترک می کنند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا