گوناگون

سرابی به نام گنج یابی!

لطفاً بیدار و آگاه شوید و تمدن و تاریخ ایران را به خاطر هیچ و پوچ نابود نسازید.

ستاره صبح، علی نیکویی؛ متأسفانه فقر و مشکلات عدیده اقتصادی در کنار طمع، ناآگاهی و اعتماد به شیادان، عده‌ای را بیل و کلنگ به دست، راهی کوه و بیابان کرده است جهت یافتن گنج! خزانه هخامنشی! اتاق تدفین با بارِ طلا! سفیدخانه سلطنتی مملو از سکه‌های زرین و… . شاید باورتان نشود، اما بسیاری از افراد، میلیون‌ها تومان پول هزینه می‌کنند تا فقط این چرندیات شیرین را از زبان شیادان بشنوند! هزینه‌ای که در پایان به‌جای گنج، رنج برایشان به ارمغان خواهد آورد! اما حقیقت ماجرا چیست؟

۱. اگر کسی تنها یک جلد کتاب تاریخی معتبر خوانده باشد، می‌داند که درگذشته مردم از امروز بسیار بی‌چیزتر و ندارتر بوده‌اند. طلا و جواهرات مختص عده خاص و معدودی از افراد و طبقات جامعه بوده و بسیاری حتی توان سیر کردن شکم خود را هم نداشته‌اند! کسانی که با یافتن یک جوغن و وعده‌های کارشناسان قلابی، می‌پندارند که در آستانه رسیدن به گنجی بزرگ هستند، سخت در اشتباه‌اند. بسیاری از صاحبان آن علائم از گرسنگی مرده و در آن گورها دفن شده‌اند!

۲.با در نظر گرفتن اینکه هیچ حکومت و یا شخصی، دفینه‌ای را نه برای من و شما، بلکه برای مواقع ضروری و احتیاجات خود قرار می‌داده، خواهیم دانست که بخش قابل‌توجهی از خزائن و گنج‌های حکومتی درگذشته، به سبب نیاز همان اشخاص یا حکومت‌ها و یا وارثان بعدی آنان جهت تهیه لشکر و سرکوب شورشیان و… به مصرف رسیده است. کلات نادری یا خزانه نادرشاه افشار بارزترین نمونه این‌گونه خزانه‌ها هستند.

۳.از همه این‌ها گذشته هیچ انسان عاقلی با گذاشتن علائم و حکاکی بر روی دفینه و یا گوری که در آن اشیا باارزش قرار داده‌شده، مکان آن را لو نمی‌دهد! بلکه برعکس سعی می‌کند به نحوی متجاوزین را گمراه کند. همانند گور چنگیز خان و هلاکوخان که هنوز هم ناشناخته مانده است.

علائم دفینه در ایران بسیار خاص و معدود هستند. با این تفاسیر، دوستان در هر خرابه و گوری طلا یافت نمی‌شود و هر علامتی نشان دفینه نیست. این کار نیازمند دانش زیاد، سرمایه بسیار و قدرت و پشتوانه بالایی است که در ایران، فراهم آوردن آن توسط بخش خصوصی امکان‌پذیر نیست و افراد معمولی در این کار هیچ شانسی ندارند. نه سرمایه خودتان را دور بریزید و نه آثار و علائمی که نشان از آیین‌ها و فرهنگ‌های اجدادی‌مان دارد را تخریب کنید. درون هیچ تندیس سنگی سکه‌های طلا و زیر هیچ سنگ‌نبشته‌ای، گنج وجود ندارد. لطفاً بیدار و آگاه شوید و تمدن و تاریخ ایران را به خاطر هیچ و پوچ نابود نسازید.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا