اخبار

خامنه ای ورود واکسن های آمریکایی و انگلیسی به ایران را ممنوع اعلام کرد

واکسن فایزر برای خامنه ای و پاسدارانش، واکسن بی‌اعتبار برای مردم بدون رفع تحریم‌ها بازگشت آمریکا به برجام به ضرر ما است. علی خامنه ای امروز جمعه به مناسبت فرارسیدن سالروز اعتراضات ۱۹ دی ۱۳۵۶ مردم قم در یک سخنرانی زنده ورود واکسن های آمریکایی و انگلیسی را به ایران ممنوع کرد. ایران از جمله کشورهایی است که هنوز نتوانسته واکسیناسیون عمومی علیه بیماری مرگبار کرونا را آغاز کند…..

خامنه‌ای امروز رودرروی خواست مردم برای خرید واکسن معتبر کرونا گفت: ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی به کشور ممنوع است. این را من به مسئولان هم گفته‌ام! اگر کارخانهٔ فایزر می‌تواند واکسن درست کند، چرا می‌خواهند به ما بدهند؟ خودشان این همه کشته دارند می‌دهند. اینها می‌خواهند واکسن را روی ملت های دیگر آزمایش کنند.

او  گفت: برخی افراد در اطراف و اکناف در مورد داروی کرونا کارهایی کردند که مسئولان اینها را مورد توجه قرار دهند! رد نکنند. در مورد کرونا واکسن داخلی از افتخارات ما است. تلاش نکنند این را انکار کنند. برخی هر کاری که نظام می‌کند و افتخار است، سعی می‌کنند انکار کنند.

خامنه‌ای در سوزش از آگاهی‌بخشی ها در رسانه‌ها و وسایل ارتباط جمعی گفت: امروز با گسترش وسایل ارتباط جمعی این امکان در دست خائنین هست که محتوای حوادث را عوض کنند و افکار عمومی را منحرف کنند. این خطری است که وجود دارد.

این در حالی است که بسیاری از کشورهای جهان واکسیناسیون را شروع کرده و یا سفارش واکسن داده‌اند، اما جمهوری اسلامی با وعدهٔ نسیه و خطرناک تولید داخلی از خرید واکسن طفره می‌رود. مردم می بینند که واکسن برای قشر پولدار وابسته به حاکمیت وجود دارد، به همین دلیل روز به‌روز بر خشم و نفرتشان به تمامیت نظام و مافیای آخوندی افزوده می‌شود.

رهبر جمهوری اسلامی در ادامه سخنان خود با طعنه به روحانی در مورد مذاکره با آمریکا گفت: اقتصاد آمریکا فلج است. دهها میلیون گرسنه و بیکار. اما عجیب این است که عده‌ ای هنوز قبله ‌شان آمریکاست! آمریکایی که وضعیتش اینطوری است! عده‌ ای خیال می‌کنند اگر با آمریکا تعامل کردیم و رفیق شدیم کشور بهشت برین خواهد شد!

خامنه‌ای درباره زیر ضرب بودن برجام در فضای مجازی گفت: یک مسأله دیگر که امروز میان مردم و در فضای مجازی زیاد بحث می‌شود، برجام است که نظام برخی تعهدات را کنار گذاشت و غنی‌سازی ۲۰درصد را کنار گذاشت.

خامنه‌ای درباره برجام هم گفت: یک مسأله دیگر که امروز میان مردم و در فضای مجازی زیاد بحث می‌شود، برجام است که نظام برخی تعهدات را کنار گذاشت و غنی‌سازی ۲۰درصد را کنار گذاشت. ما هیچ عجله‌ای نداریم آمریکا به برجام برگردد. اصلاً این مسأله ما نیست. آنچه که مطالبهٔ منطقی ماست لغو تحریم‌هاست. اگر تحریم‌ها برداشته شد، برگشت آمریکا به برجام معنی می‌دهد. بدون لغو تحریم‌ها بازگشت آمریکا به برجام حتی می‌تواند به ضرر ما تمام شود.

خامنه ای در باره برنامه های موشکی جمهوری اسلامی هم گفت: وقتی موشک نظام می‌تواند پرندهٔ آمریکایی را ساقط کند، یا آنوقت که موشک های ما می‌توانند عین الاسد را در هم بکوبند، دشمن مجبور می‌شود در مورد تصمیم‌های نظامی خودش این موارد را حساب کند.

خامنه ای در مورد حمایت از گروه های نیابتی در منطقه هم گفت: در مورد حضور ما در منطقه نظام جمهوری اسلامی باید طوری برخورد کند که دوستانمان در منطقه تقویت شوند. این وظیفهٔ ماست. ما نباید کاری کنیم که دوستان نظام در منطقه تضعیف شوند.

سه روز قبل رئیس کل بانک مرکزی ایران از واریز پیش‌پرداخت مربوط به خرید ۱۶,۸ میلیون دوز واکسن کرونا از طریق سازوکار کوواکس با همکاری دو بانک ایرانی و سه بانک اروپایی خبر داد.

انجمن ایمونولوژی و آلرژی ایران شنبه ۱۳ دی در بیانیه‌ای هشدار داده بود که هر گونه تأخیر در خرید واکسن کرونا «خسارت‌های جبران‌ناپذیر» به کشور وارد می‌کند.

در پی فرمان دیکتاتور روانی؛ ورود ۱۵۰ هزار دوز واکسن کرونا از آمریکا توسط هلال احمر منتفی شد

محمدحسن قوسیان مقدم، سخنگوی جمعیت هلال احمر با اشاره به فرمایشات امروز خامنه ای درباره ممنوعیت ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی به کشور اظهار کرد: ایشان در صحبت‌هایشان به این موضوع اشاره کردند که اگر آمریکایی‌ها توانسته بودند، واکسن درست کرده بودند، وضعیت خودشان اینگونه نبود که جمعیت هلال احمر بر اساس صحبت‌های وی عمل خواهد کرد و صحبت‌های ایشان در هر موضوعی از جمله ورود واکسن کرونا فصل الخطاب است.

او گفت: پیش از چند انجمن خیریه در کشور آمریکا بنا داشتند ۱۵۰ هزار واکسن کرونا ( شرکت فایزر) در اختیار جمعیت هلال احمر قرار بدهند که البته آن هم صرفا توافق اولیه بود و موضوع قطعی نشده بود که با توجه به صحبت‌های مقام معظم رهبری این موضوع متنفی است.

سخنگوی جمعیت هلال احمر تصریح کرد: براساس برنامه‌ریزی قرار است یک میلیون واکسن کرونا از یکی از کشورهای شرق (احتمالا روسیه، چین یا هند) در اختیار جمعیت هلال احمر قرار گیرد که در این زمینه جمعیت هلال احمر براساس سیاست‌های وزارت بهداشت در امر توزیع عمل خواهد کرد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا